Sponsorlu Bağlantılar

Laptop tüm ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor

1.951 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Yasin

Soru Gönder : Benim Notebook dun bir şeyi yoktu bugün açıyorum ışığı yanıyor ,  şarja takıyorum şarj ışığı’da yanıyor ama açılmıyor dizüstü bilgisayarımın.

Cevap : Merhaba Yasin bey, Facebook sayfamızdan bize yolladığın soruya cevap aramadan önce teşekkür ederim. Bu sorunuzun cevabı Facebook mesaj bölümü ile iletilmiştir.

Bilgisayarınızda açma kapama düğmesi yani power düğmesine bastığınızda ne kadar düğme varsa yanıyor ama ekrana görüntü gelmiyor ise bunun bir çok nedeni olabilir. Bunlardan sıkça rastlananı donanım parçalarının fazla ısınması olabilir. Elektronik parçalar çabuk toz toplayacağı için soğutma işlevini tam yapmaya bilir o yüzden ısınmalar nedeni hatalara sebep verecektir.

Donatımsal arızalar yani chipseti yanması veya ekran kartı bozuk olabileceği ihtimalide kuvvetlidir. Bu yüzden en pratik yöntem olarak saç kurutma makinesi veya elektrikli süpürge makinesinin ters üfleyen tarafı ile dizüstü bilgisayarınıza fanların olduğu yerden hava üfleyin. tamamen toz ortamından arındırarak bilgisayarınızı rahatlatınız. Eğer bu sorun hala devam ediyor ise bir teknik servise götürmeniz de fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın