Sponsorlu Bağlantılar

4.5G İnternet Teknoloji ile Neler Değişecek

339 views
Sponsorlu Bağlantılar

Cep telefonların en son teknoloji’ye kapıyı açacak olan 4.5G İnternet teknoloji için 26/08/2015 tarihinde yapılan ihale sonuçlandı. Buna göre Turkcell 8 , Avea ve Vodafone ise 5 ‘er 4.5G bandına sahip oldular.

Frekans bağlantıları : 800-900 MHz bandı geniş kapsama alanı içermektedir. Türkiye’de en ücra alanlarına kadar ulaşabilecek bir genişliğe sahiptir. 1800-2100 MHz frekans band genişliği çıktığında ise hızlı bir İnternet sahip olacak ve kalabalık illerde yaşan insanlara daha kaliteli hizmet verebilecektir. Peki bununla birlikte 4.5 G bağlantı ile hayatımızda neler değişecek ? Neleri birlikte getirecektir ve ayrıca 4.5G uyumlu telefonlar hangisidir kısaca bu sorulara cevap arayacağız ?

4.5G bağlantılı cihazlar 3G bağlantıya daha yüksek hızla İnternet bağlantı yapabilecek hızlı upload ve download yapabilecek veya daha iyi video görüntüleri izleyebilecekler. 3G ile kurulan bağlantı hızı normalde 14.4 Mbps başlayarak 5.8 Mbit kadar desteklemektedir. Bununla birlikte 4.5G bağlantı hızı 100 mbps , bilgisayarlarda 1Gbps kadar desteklemektedir.

Yani 4.5G normal olarak 3G göre 7 ile 10 kat yüksek bir hıza sahip olacaktır yani cep telefonlarını uçuracak bir teknolojidir.

Peki bu teknolojiye hangi telefonlar ayak uyduracak hangi telefonlar 4.5G uyumlu olacaktır ? bunun için iphone modelleri için İphone 5 , İphone 5 S , İphone 6 ve Üst Modelleri , Tabletler için Apple İpad 3 , İpad 4 , İpad air modelleri uyumlu olacaktır. Diğer tüm modeller için aşağıdaki adresi inceleye bilirsiniz , 4.5G hizmet 01/04/2016 tarihinde hizmete gireceği tahmin ediliyor

Kaynak : https://ademocut.com/4g-nedir-hangi-telefonlar-destekler/

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın