Sponsorlu Bağlantılar

Laptop Touchpad Dokunmatik Hata ve Çözümleri

1.254 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konumuzda  dizüstü bilgisayarların dokun matik ( Touchpad ) olarak doğan hatalardan bahsedeceğim. Bilgisayarınızı kullanırken yapmış olduğunuz yada yanlış tuşları kullanarak pasif ettiğiniz dokunmatik ( Touchpad ) fonksiyon nasıl düzeltilir bunun için sizlerden gelen sorulara cevap vereceğim.

Eğer ki yanlış bir tuş ile bunu kapattığınızda kullandığınız laptop bilgisayara göre Fn ( Function ) tuşlarını kullanarak tekrar aktif edebilirsiniz. Yanlış Fn tuşları kendi başına kullanılmıyor . Bunun için bilgisayarın markasına göre bu değişmektedir. Benim kullandığım Asus Dizüstü bilgisayarda Fn + F9 tuşlarını kullanarak Touchpad ( Dokunmatik ) farenizi aktif yada pasif edebiliyorsunuz. Fn tuşları Toshiba’da F9 , Lenova bilgisayarda F6 tuşları yardımı ile aktif edebiliyorsunuz.

Peki touchpad bu işlemlerden sonra yinede hata veriyor ise bunun başlıca sıkıntısı driver ‘dir. Bunun için ne yapabileceğim ? Touchpad hatasını bilgisayarınızın markasına göre resmi web sitesinde Touchpad Driverini indirip tekrar kurmanız olacaktır. Güncel sürücüyü kullanarak Touchpad tekrar kullanmayı deneyiniz.

touchpad-dokunmatik-hatası

Bilgisayarınızın Denetim Masası > Fare Ayarlarını Kullanıyoruz  Daha Sonra açılan Menü’de  Aygıt Ayarları ( Elan Ayarı ) Sekmesine  Giriyoruz ve Aygıtı Etkinleştirin  Butonu kullanarak Touchpad Etkinleştiriyoruz.

Son olarak ise ;

* Bilgisayarı kapatın ve Bilgisayarın Bataryasını Sökün

* Power Düşmesine 30 saniye ile basılı tutunuz.

* Söktüğünüz Bataryayı tekrar takınız

* Bilgisayarı Tekrar açınız

Eğer bunlarda olmuyor ise bilgisayarınıza Quick Launch Buttons sürücüsünü yükleyin.

 

Tags- Etiket ;

Touchpad hatası , Touchpad sorunu , Touchpad neden çalışmıyor , Touchpad arızalı , fare çalışmıyor , Touchpad çalışmıyor , dokunmatik hatası , dokunmatik neden çalışmıyor , dokunmatik hatası , dokunmatik çözümü , fn tuşu çalışmıyor , dokunmatik fare çalışmıyor , touchpad kapatma , touchpad açma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın