Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede ters C { ↄ } harfi nasıl yapılır

611 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 işletim sistemi kullananlar için klavyede bulunmayan ters C harfi nasıl yapılır hakkında bu makalemizde bilgi alabilirsiniz.

Latin ters c harfi klavyede yapmak isteyenler bu yazımızdan yararlanabilirler. Sıklıkla kullanılan özel karakterler, işaretler, simgeler klavyede Alt, Alt Gr, Shift, Ctrl ve Fn tuşları kullanılarak yapılmaktadır. Bunun dışında klavyede olmayan semboller ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu kullanılarak yapılmaktadır.

Tersten C harfi de bunlardan biridir. Bizde bu yazımızda bu özel işaretin nasıl yapıldığına dair bilgi vermeye çalışacağız.

TERS C HARFİ NASIL YAPILIR WİNDOWS 10

Bu özel sembolü karakter eşlem tablosu kullanarak gerçekleştireceğiz. Bunun için aşağıda adımları takip ederek yapmaya çalışacağız.

İlk önce karakter eşlem tablosu nasıl açılır? Bununla ilgili olarak hemen Windows + R tuşlarına basınız ve çalıştır penceresini açınız. Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız ve karşınızda “karakter eşlem” tablosu gelecektir.

Yukarıda gördüğünüz gibi karşınıza bir tablo açılacaktır. Yazı tipi olarak Arial olarak ayarlayınız. Latin küçük ters c harfi Unicode U+2184 olarak karşılık gelmektedir.

Gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin ve Unicode’a git: yazan 2179 kodunu yazdığınızda ters c sembolü kolaylıkla bu tablodan bulabilirsiniz. Bu tablodan Seç ve Kopyala butonu kullanarak başta Excel, Word ve Txt metin belgesinde istenilen alanlarda tersten c harfi kullanımını yapabilirsiniz.

Ben bunları bu kadar yapamam daha kolay bir şey olsun diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopyalama ( ctrl + c ) ve yapıştır ( ctrl + v ) tuşlarını kullanarak yine web site ve blog sayfalarda yapıştırarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Klavyeniz de olmayan özel işaretler, semboller, simgeleri arayıp da bulamıyorsanız emoji kütüphanesi üzerinden bularak kullanabilirsiniz. Bu konumuzda tersten c işareti klavyede nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorularınızı sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın