Sponsorlu Bağlantılar

tiktok canlı yayında bağış toplama özelliği

387 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda tiktok canlı yayında bağış toplama özelliği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki yazılarımızda instagram canlı yayında para toplama özelliğini ve nasıl bağış toplandığı hakkında bilgi aktarmıştık. Bu yazımızda yeni bir atakla getirdiği güncelleme ile tiktok uygulaması da bu özelliğe kavuştu.

Coronavirüs nedeniyle eve kapandığımız şu günlerde küçük işletmeler, hayır kurumları için zor durumda kalanlar için bağış toplamayı teşvik etmek amaçlı olarak son zamanlarda sosyal ağlarda bağış toplama özelliği aktif ettiklerini görmekteyiz.

Bu sosyal ağlardan biri olan Tiktok’da kredi kartı bilgilerini kullanarak bağış miktarını eklemek suretiyle bağış yap etiketini kullanarak ödeme yapabilmeleri için bir özelliği hizmete sundu. Şuan için bu özellik kısıtlı bir şekilde yurtdışında aktif olarak kullanılmaktadır.

Bağış toplanan hayır kurumları olarak ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere’de bazı hayır kurumlarıdır. Bu özellik şuan için Türkiye’de kullanılmamaktadır. Fakat ilerleyen günlerde ülkemizde de aktif olabileceğini hatırlatalım.

Böylece kar amacı gütmeyen hayır kurumlarına yapılacak olan bağış desteği ile pandemi virüsü nedeniyle zor olan kişilere destek vermek amacıyla bu özelliğin kullanıma sunulduğu ve sürekli olarak kullanımın devam edeceği Tik Tok yetkilileri tarafından belirtilmektedir.

İlerleyen zamanlarda ülkemizde tiktok canlı yayında bağış alma, bağış toplama özelliğinin aktif olduğunda nasıl bağış toplanır konusunda bilgilendirme yapacağız.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle problemlerinizi paylaşabilirsiniz. Diğer tiktok konusunda sorularınız için tiktok yardım ve destek hattı üzerinden sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD; 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın