Sponsorlu Bağlantılar

Eba Canlı Tv ders hatası 10429 çözümü

586 views
Sponsorlu Bağlantılar

Koronavirüs pandemisi nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde derslerini uzaktan öğrenim ile kapatmaya çalışacak öğrencilerimiz için Milli Eğitim Ağı olarak kısa adı EBA üzerinden elektronik eğitsel ağı üzerinden ders almaktadırlar.

Fakat bazen her şeyin yolunda gitmediği stabil olmadığı durumlarda olmaktadır. Bunlardan biride EBA 10429 hatası olarak öğrencilerin, velilerin karşısına çıkmaktadır.

Yukarıda da görülen bir hata penceresi karşınıza çıkmaktadır. Error Type: LastErrorType_Auth Error Code: 10429

Error Description: The Error code 10429 is not defined uyarı mesajı olarak karşılaşmak mümkün görünebilmektedir.

Bizim bu konumuzda Eba Tv hata kodu 10429 problemi nasıl düzelir, nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bu uyarı mesajında alınan hata nereden kaynaklı ilk önce bununla ilgili bilgi verdikten sonra neler yapabiliriz birde bunu inceleyeceğiz.

EBA TV 10429 SORUNU ÇÖZÜMÜ

Bu sorunsalın yaşanmasının nedenleri arasında başlıca uygulamayı birden fazla açma girişimi ilk önceliklidir.

Kullandığınız internet tarayıcıların ( Yandex, Chrome, Mozilla, Explorer ) bunlarda kullanılan eklentilerin bu programı engelleyebilecek olmasıdır.

Eba Canlı Tv 10429 error code sorunu çözümü için neler yapılabilir. Şimdi yukarıda bu problemin neden yaşandığından bahsetmiştik sırada çözüm adımlarına geldi.

  • İlk sorunun nedeni uygulamayı fazla açma girişimi sebebiyle oluşmakta bunun için görev yöneticisi üzerinden tüm eba tv uygulamalarını kapatmak olacaktır.

CTRL + SHİFT + ESC Tuşlarına basarak Görev yöneticisi üzerinden açık olan tüm EBA TV dosyalarını sonlandırınız. Bakınız >> Arka planda çalışan dosyalar nasıl kapatılır

 

Yukarıda adımları uyguladıktan sonra tekrar programı çalıştırmayı deneyiniz. 10429 hata mesajı alınıp alınmayacağını kontrol ediniz.

 

  • Yukarıda adımlar sonrasında ben Chrome tarayıcı kullandığım için yüklü eklentileri devre dışı bırakınız. Bu eklentileri tarayıcınızın Ayarlar > Diğer Araçlar > Uzantılar kısmından girerek veya “chrome://extensions/” kodu tarayıcınıza yapıştırarak direk olarak gidebilirsiniz.

 

Burada eklentileri geçici olarak devre dışı bırakarak kapatınız. Sonrasında tekrar EBA TV uygulamasını açmaya çalışınız. Kod 10429 sorunu olup olmadığını kontrol ediniz.

  • Son olarak bilgisayarınızda yüklü antivirüs programları ve güvenlik duvarı kullanıyorsanız iyi bir kullanıcı iseniz Eba Tv portlarına izin vermeniz gerekecek ya da bu programları devre dışı bırakarak ders süresince kapatacaksınız.

Güvenlik duvarı engellemesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için kullandığınız Windows 10, Windows 8, Windows 7 veya eski işletim sistemi olarak ne kullanıyorsanız yorumlar sekmesinden bize yazarak güvenlik duvarı nasıl kapatılır yönlendirmesini yapabiliriz.

Bu konumuzda Eba canlı Tv 10429 hatası nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD : 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın