Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Şampiyon Kupası sembolü nasıl yapılır?

1.533 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda klavyede olmayan özel karakterlerden şampiyon kupası veya diğer adıyla ödül kupası nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Klavyede sıklıkla kullandığımız işaretler, semboller kısayol tuşu olarak yerini almaktadır. Klavyede olmayan diğer simgeler ise ascii kod ya da karakter eşlem tablosu kullanılarak yapılmaktadır. Bizde kupa işareti pc klavyesinde nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Şampiyon kupası simgesi klavyede olmadığı için bizde bu özel simgeleri karakter eşlem tablosu üzerinden yapmaya çalışacağız bunun için aşağıdaki adımları takip ederek şampiyon kupası sembolü kolaylıkla yapacağız.

Şampiyon Kupa İşareti

Karakter eşlem tablosu üzerinde yapacağımız bu özel emoji, ikonu yapabilmek için ilk önce karakter eşlem tablosunu açarak başlayalım.

  • Win+R tuşlarına birlikte basın.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Charmap komutunu yazın
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı tipi : Webdings şeklinde ayarlayın.

Şampiyon kupası simgesi özel karakter kodu 0x25 dir. Bu kod ile arama yapabilirsiniz. Şampiyon kupası emoji bu şekilde yapabilirsiniz.

 🏆

Klavyede olmayan ikonlar, simgeler, semboller, emoji, smiley emoji kütüphanesi üzerinden istediğiniz alanda kolaylıkla bulabilirsiniz. Yukarıda bu emoji kopya yapıştır ile istenilen alana yapıştırınız.

Şampiyon kupası sembolü yukarıda anlattığımız şekilde pc klavyesinde bu şekilde yapabilirsiniz. Vektörel işaretler istediğiniz alanda Excel, Word, Metin belgesi üzerine kopya yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın