Sponsorlu Bağlantılar

siri’yi kilitli ekran da kullanma

2.131 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple’nin teknoloji konusunda dijital asistan olarak hizmet verdiği Apple İos, watchOS, tvOS birer parçasıdır.

Genel olarak iphone kullananlar için siri güzel bir özelliktir, fakat siri kilitli ekranda maalesef çalışmamaktadır. Siri özelliğini kullanabilmek için cihazın parola korumasını açmak, ya da parmak izi ile cihazı açık olarak kullanabilirsiniz.

İOS güncellemeleri sonrasında artık Siri’yi kiltli ekranda kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bizde bu konumuzda siriyi kilitli ekranda nasıl kullanırız? Bunu sizlere resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Kilitli Ekranda Siri Nasıl Kullanılır?

Sizde araç kullanırken veya kolay erişim için telefon rehberinden birini aramak ya da cihazdan farklı bir işlem yapmak için siri sık sık kullanıyorsanız bu yazı tam site göre olacaktır.

İphone kilitli ekranda siri kullanma için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Ayarlar
  • Touch ID ve Parola
  • Telefon parolası giriniz
  • Kilitliyken Erişime izin ver
  • Siri Özelliğini Aktif Et

Bu özelliği aktif ettiğiniz de telefon kilitli iken siri kullanımına izin vermektedir. Siri eğer kilitli ekranda kullanmak istemiyor, bir başkasının erişim sağlamasını engellemek istiyorsanız bu özelliği kapatıp, pasif edebilirsiniz.

kilitli ekranda siri kullanma yukarıda işlemler ile yapılmaktadır. Sizinde bu konuda sorularınız varsa, sayfamızın soru & cevap veya yorumlar kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz.

Bazı yabanı kaynaklı sitelerde kilitli ekranda siri kullanma konusunda açık olduğunu dile getirmişlerdir. Siri sayesinde şifre’yi bypass edildiği video’da gösterilmektedir.

Bunun bir açık olduğu dile getirildiği için kilitli ekranda apple siri özelliği kullanmanın size kalmış olduğunu bir kere daha dile getirelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın