Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede İsviçre Frangı Simgesi Nasıl yapılır?

828 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konu anlatımda dünya para birimlerinden biri olan İsviçre Frangı işareti klavyede nasıl yapılır? Bunu siz takipçilerimize anlatmaya çalışacağız.

Bilgisayarda sıklıkla kullanılan özel karakterler, simgeler, semboller klavyede Ctrl, Shift, Alt, Fn tuşlarına birlikte basarak kolaylıkla yapılmaktadır. Bunun dışında klavye olmayan özel semboller ise Ascii kod tablosu veya Karakter eşlem tablosu yardımı ile kolaylıkla bu tablolar yardımı ile bulunmaktadır.

Bizimde bu konumuzda İsviçre Frangı sembolü bilgisayar klavyesinde olmadığından karakter eşlem tablosu yardımı ile yapmaya çalışacağız.

İSVİÇRE FRANGI SİMGESİ

İsviçre simgesi Yeni { CHF } harfleri temsil etmektedir. Eski İsviçre Frangı { SFR }  İsviçre frangı temsil eden simgeyi bilgisayar klavyesinden oluşturmak için karakter eşlem tablosu üzerinden yapacağız.

Karakter Eşlem Tablosu Açma

  • Windows + R tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır Penceresi açılacaktır
  • Çalıştır penceresine “charmap” kodunu yazın
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.

İsviçre frangı sembolü klavyede yapabilmek için yazı tipini “Arial” tipi ile seçerek karakter karşılığı 43,48,46 olarak belirtilmiştir.

Bunlar CHF harfleridir. İsviçre frangı işareti olarak eskiden Fransa frangı sembolü olarak kullanılmakta idi şimdi kullanılmıyor. Eğer sizde Fransa Frangı işareti ile birlikte belirtmek isterseniz Fransa frangı işareti olarak olarak kullanabilir.

Bu alandan kopyalamak suretiyle istenilen excel, word veya metin belgelerinde yazmak amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

Tavsiye Yazı : TL işareti

İsviçre Frangı simgesi olarak herhangi özel bir karaktere sahip değildir. Konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın