Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Avustralya doları simgesi nasıl yapılır?

657 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Avustralya doları para birimini temsil eden simgeler, sembolleri nasıl yapılır? Bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız.

Bilgisayarda sık kullanılan özel işaretler, simgeler, semboller klavyede yerini alırken bu simgeleri Ctrl, Fn, Shift, Alt tuşları kolaylıkla klavyede yapabilirsiniz. Fakat klavyede olmayan özel karakterleri ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu ile yapabilirsiniz.

Bizimde bu konumuzda Avustralya doları sembolü klavyede nasıl yapılır? Bunu bu konumuzda siz takipçilere vermeye çalışacağız.

AVUSTRALYA DOLARI KLAVYEDE YAPMA

Klavyede olmayan özel simgeleri yapabilmek için karakter eşlem tablosunu kullanacağımızdan bahsetmiştik. Avustralya doları simgesi için aslında bu tabloyu kullanmaya gerek yok normal olarak dolar işareti ALT GR + 4 tuşlarına bastığınız da saten yapabiliyorsunuz.

Avustralya doları [ AUD ] olarak temsil edilmektedir. Bunu da temsil eden Australian Dollar Unicode olarak A$ şeklinde yazılabilmektedir.

Karakter eşlem tablosunda dolar sembolü Unicode U+0024 bu Unicode karakter eşlem üzerinden bularak da alabilirsiniz. Bunun için Amerikan dolar işareti konumuzu okuyabilirsiniz.

Avustralya Doları Simgesi A$ olarak klavyede kolaylıkla A harfi ve sonunda ALT+4 tuşlarına basarak kolaylıkla yapılabilmektedir.

Tavsiye Konu: TL İşareti

Bunun dışında klavyede olmayan emojiler, smiley, semboller, simgeler için emoji kütüphanesi üzerinden faydalanabilirsiniz. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın