Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Bitcoin { ₿ } işareti nasıl yapılır?

1.628 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde bitcoin işareti yapma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği gibi son zamanların en popüler sanal para birimi “bitcoin” herhangi bir resmi para birimi değildir. Sadece bitcoin elektronik para birimi diyebiliriz.

Bu sanal para piyasası tarafından alınıp satılmakta bazı mekanlarda, yerlerde para yerine kullanılmaktadır. Asıl bizim konumuz ise word, excel, metin belgesinde veya web sitenizde yada farklı bir yerde kullanmak istiyorsanız bitcoin simgesi bilgisayarın klavyesinde nasıl yapılacağına dair adım adım vermeye çalışacağız.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski sürümlerinde uygulama metodu aynıdır. Klavyede sıklıkla kullandığımız özel karakterleri klavyede Alt, Alt Gr, Shift, Fn gibi tuşlarla çıkarabilirsiniz. Fakat Türkçe Q, Türkçe F klavye olsun klavyede olmayan işaretler ise asci kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapabiliriz.

Bizimde bu konumuzda bitcoin sembolü yapabilmek klavyede olmayan bu özel işareti karakter eşlem tablosu üzerinden kopyala yapıştır ile istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

İŞARETİ NASIL YAPILIR?

Sanal para birimi Bitcoin işaretini klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu üzerinden alacağız. Hemen altta adım adım izleyelim.

  • Windows + R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır Penceresi açılacaktır.
  • Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazın ve entere basınız.
  • Yazı Tipi; Arial olarak ayarlayın.

Yukarıda tabloda olduğu gibi “bitcoin” temsil eden işareti bulmak için Unicode’a git yazan yere Bitcoin Unicode karşılığı olan U+20BF kodunu U+ harfini kullanmadan 20BF olarak yazın ve arattığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bitcoin simgesi bulduktan sonra Seç > Kopyala ile panoya kopyalıyoruz bundan sonra kullanacağımız txt, word, excel ve diğer metin belgelerine yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Bunu dışında ayrıca yukarıdan kopyalayarak istenilen yere yapıştırırsınız eğer ben bunlarla uğraşmayım diyorsanız.

Bunun dışında Bitcoin sembolü dışında diğer emoji, smiley gibi özel işaretleri emoji kütüphanesi üzerinden yazımızı okuyarak bulabilir ve kullanabilirsiniz. Bu konumuzda ₿ sembolü nasıl yapılır klavyede bulunur mu? Bununla ilgili bilgi vermeye çalıştık.

Bitcoin Logo ile ilgili, alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın