Sponsorlu Bağlantılar

Windows varsayılan kurulum dilini öğrenme

769 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, değerli ademocut.com takipçileri, bu konumuzda Windows 10 işletim veya diğer Windows varsayılan dili ya da Windows orijinal dil paketinin ne olduğunu nasıl öğrenilir? Bununla ilgili sizlere bilgiler aktaracağız.

Bilgisayara sonradan yeni bir dil paketi yükleyerek kullanabilme imkanı mutlaka vardır, sonradan yüklü dil paketi ile değiştirmek sureti ile kullanım imkanı sunulmaktadır.

Bilgisayara sonradan yüklü bir yabancı dil paketi ile birlikte Türkçe olarak kullanılabilir bizim bu konumuzda Bilgisayarda yüklü Windows varsayılan dil paketi nasıl öğrenilir? Acaba bunu öğrenmek mümkün mü? Bunun meraklıları için bizde öğrenmenin, bulmanın yolu sizlerle paylaşmak istedik. Şimdi sizlere vereceğimiz adımları takip ederek bu konuda aşağıdaki adımlarla bulmak mümkün olacaktır.

Windows Default dil paketi bulma

Bu işlem için başlat menüsüne cmd yazınız aramalarda cmd.exe geldiğinde farenin sağ tuşu ile “Yönetici olarak çalıştır” seçerek çalıştırın. “dism /online /get-intl” tırnak işareti olmadan bu komutu yapıştırın ve enter tuşuna basarak çalıştırın.

Default system UI Language : tr-TR

Kısmından Windows varsayılan dil kısmını göreceksiniz. Bunun dışında Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız varsayılan dil olarak powershell kullanarak da öğrenebilirsiniz.

Windows 10 varsayılan dil öğrenme için powershell açıyoruz ve “[CultureInfo]::InstalledUICulture” tırnak işareti olmadan bu komutu yazın ve enterleyin.

Yukarıda örnek pencerede olduğu gibi burada Windows varsayılan dil yazacaktır. Yukarıda verdiğimiz ipuçları umarım içinize yarayacaktır.

Yukarıda konumuzda Windows varsayılan dil paketi öğrenme ile ilgili bilgiler aktardık. Sizlerin de bu konuda soru veya sorunlarınız olursa sayfamızın altında yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızı kullanarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın