Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz Ağ Bağlantı Güvenliği Nasıl Olmalı ?

322 views
Sponsorlu Bağlantılar

Halka Açık ücretsiz erişim Kablosuz Ağ bağlantı kullanıyorsanız  Bankacılık  işlemlerini kullanmayınız. Güvenlik Duvarının ve Antivirüs yapısının etkin ve güncel olmasına dikkat ediniz.

Eğer Paylaşıma Açık Dosya ve Klasörlerin varsa bunları kapatınız. Kullanıcı hesapların mutlaka şifreli olmasına dikkat ediniz. Evinizde kullanmak için aldığınız kablosuz ağ bağlantılarını güvenliğini parola yapılandırmasını yapmadan erişime açmayın. güvenliği sağlamadan açarsanız yetkisiz kişilerin ağınıza girerek yasal olmayan işleri yapabileceğini unutmayın.

( Ağ Adı Nasıl Gizlenir Buradan )

Ağ Adının Gizlenmesi ve şifrelenmesi ile Güvenlik Kalkanı oluşturabilirsiniz. Eğer özel bir bağlantı içermeyen ve halka açık olan bir wi-fi ağı, kablosuz ağ kullanıyorsanız burada yaşanacak illegal tehlikelerden birinci derece sorumlu siz olacaksınız, o yüzden wireless şifrelerini kimseyle paylaşmayın, güçlü kırılması zor şifreleme yöntemleri şifreleme yaparak ağınızı kuvvetlendirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın