Sponsorlu Bağlantılar

Kablolu Ağ Nasıl Yapılandırılır?

1.257 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kablolu bir Ağı yapılandırmayı bilmek için Evinizde veya ofisinizde ikiden fazla bilgisayarınız varsa piyasada bulabileceğiniz yada kullanmakta olduğunuz iki ve ya dört yuvalı Modemi kullanmanız yeterli olacaktır.

 

Eğer Bağlantı kurulacak bilgisayar dört’ün üzerinde ise o zaman Hub veya switch kullanarak yapılandırmayı sağlayabilirsiniz. Bu Durumda Adsl modemden çıkacak bir kablo ile Hub veya Switch üzerine takmanız yeterli olacaktır.

 

Ağ kullanımı Sürekli Yoğun ise veri alış verişiniz çok fazla ise hub yerine Switch kullanınız.

 

Aklınıza söyle bir soru gelebilir hub veya switch  neden modemle bağlıyoruz  diye burdaki amaç bilgisayarların internete çıkmasını sağlamaktır şayet ki internet yoksa o zaman direk hub veya switch kullanabilirsiniz.

 

Çoklu bir Ağ ortamında Server üzerinden diğer bilgisayarlara internet dağılımını yapabilirsiniz bunun için Server üzerinde bulunması gereken iki ethernet kartından dağıtım yapmanızdır.

Ethernetin bir ucunu internet çıkan modeme diğerini ise Switch bağlayarak diğer bilgisayarların bağlantıyı paylaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu sayede diğer internet kullanıcılarının erişimlerini denetleyebilirsiniz servere kuracağınız yazılımlarla ağınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın