Sponsorlu Bağlantılar

Erişim Denetimi Nedir – Erişim Denetimi Nasıl Yapılır?

429 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çeşitli Erişim Denetimlerini kullanarak iş yeri ağını,Ev ağınızı belirleyeceğiniz kurallara göre denetleyebilir erişim saatlerini kısıtlayabilirsiniz. Bu şekilde var olan bant genişliğini verimli kullanmanızı sağlar kötü yazılımlardan sisteminizi korursunuz.

Kullanıcılar arasında belirleyeceğiniz saatler arasında istediğiniz programlara kısıtlama getirebilirsiniz iş yerinde iseniz çalışacak personelin verimliliğini de bu şekillerde artırabilirsiniz.

Belirli Saatlerde de kullanılmasını sağlayabilirsiniz. içerik kategorilerini belirleyerek istediğiniz kategorilere erişimlere yada kısıtlamalarını sağlayabilirsiniz.

 

Bunun için veri tabanı devamlı güncellenen programlar vardır. Bunlardan bir tanesi ise Websense adı verilen bir programdır.

 

 

Yaklaşık 3 ile 3.5 milyon siteyi kategori olarak veri tabanında muhafaza eder. raporlama yöntemi ile internet kullanımı yönetmenizi sağlıyor.

Bu şekilde istediğiniz website kategorileri yasaklayabilir istediğiniz sohbet programları yasaklarsınız.

 

Ev kullanıcılar ise Norton’nun Symantec yazılımı kullanabilirsiniz. istenmeyen elektronik postaları , kablosuz ağ güvenliği pek çok özellikleri vardır.

yukarıda bazı programları kullanarak erişim denetimi, yada erişim kısıtlaması nasıl yapılabilir, konuları hakkında bilgi vermeye çalıştım, bununla birlikte ücretli veya ücretsiz bir çok programları da internet üzerinden bulabilirsiniz, ayrıca farklı adsl modem üzerinden bu sınırlamaları da yapma imkanı sunulmaktadır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın