Sponsorlu Bağlantılar

İyi bir internet bağlantısı için önemli püf noktalar

126 views
Sponsorlu Bağlantılar

Covid-19 Pandemi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde internet kullanımı %15 oranında artış göstermektedir.

İnternetin çok kullanımı nedeni ile sağlıklı bir bağlantı nasıl sağlanır, iyi bir internet ile stabil kullanım sağlamak için nelere dikkat edilir bizde bunu başlıkla halinde topladık.

Aşağıda vereceğimiz önemli püf noktalarına dikkat ederek evinizde kullandığınız internetten verim alabileceksiniz.

İNTERNETİ VERİMLİ KULLANMA

  • Eğer imkânınız varsa Kablosuz ağ { WiFi } yerine Ethernet kablosu ile kullanılan “kablolu ağ” bağlantılarını tercih ediniz.
  • Kablosuz ağ kullanıyorsanız sinyallerin düşük seviyede olmasını engellemek için bulunduğu yerin, konumuna dikkat ediniz. Önünde engelleyici dolap, duvar, mikro dalga ve sinyalleri karıştırıcı elektronik, elektrikli cihazların olmadığından emin olunuz.

Modem başka odada ise sinyal güçlendirici, sinyal artırıcı adaptörler kullanın. Benim elektrik üzerinden kullandığım sinyal artırıcı cihaz ile iyi performanslı bir internet kullanırken kablo kalabalığından da kurtulmuş oldum.

  • Ortak bir internet kullanıyorsanız komşularınızda bu internetinizin yavaşlamasına neden olabilir. İnternette izlenen videolar, film, diziler yavaşlatacağı gibi kotanızın dolmasına sebep olabilir ve internet mbps bağlantısının düşmesine neden olabilir.
  • İnternet bağlantınızı kontrol ediniz. İnternet hızını kontrol etme işlemi ile internetinizin yavaş olup olmadığını test edin. Gerektiğinde internet sağlayıcınızla iletişime geçerek yavaş ise bunu paylaşınız.
  • Kablosuz ağlarda kanallar vardır. Modem bu kanallar üzerinden yayın yapmaktadır. Sizin kullandığınız bu kanallar ile diğer apartmanda, komşularınızın modem kanalları aynı olduğunda karışık bir internet bağlantısı olacağı için wifi bağlantısının kafası karışabilir. Bu nedenle modem de kanal değiştirme işlemi yaparak siz farklı bir kanal üzerinden bağlantı sağlayarak daha sağlıklı bir internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Yukarıda basit adımlarla daha sağlıklı olarak interneti verimli kullanabilirsiniz. Bu konumuzda verimli internet kullanımı hakkında yöntemleri vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer bilgisayarda yaşadığınız sorunlarınız, hatalarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak ücretsiz destek vermeye çalışacağız. KOD : 2021 – 2022 – 2023 – 2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın