Sponsorlu Bağlantılar

modem kanal frekansı nasıl değişir?

25.320 views
Sponsorlu Bağlantılar

daha önceki yazdığımız  konularda modem optimize nasıl edilir? konusunda kanal frekansı değiştirme içeriğini de bahsetmiştik. Bulunduğunuz ortamda kablosuz ağ kullanımı fazla ise bu ağ ortamında en çok hangi kanal frekansı kullanıyorsa wireless bağlantısını siz farklı bir kanala ayarlayarak diğer aynı frekans ağını kullanan bağlantılardan ayrışarak kararlı bir bağlantı kullanabilirsiniz.

Bunun için yine önceki yazdığımız en iyi ağ araçları konusunda bununla ilgili programlardan bahsetmiştik. bu araçlardan yararlanarak bulunduğunuz kablosuz ağ trafiğinde hangi kanal frekansı kullanıyorsa siz farklı bir frekans ile değiştirerek modem bağlantısı sağlayın. Bu konumuzda sizlere frekans değiştirme konusunda bu yazımızı paylaşmaya çalışacağız.

Adsl Modem Kanal Frekansı Nasıl Değişir?

Kanal karmaşasını engellemek için kanal frekans değiştirme işlemi gerçekleştirmek için İnternetin bağlı olduğu modem arayüzüne gireceğiz. Bunu yapmasını bilmeyenler için modem arayüzüne nasıl girilir? konusunu incelemeniz yeterli olacaktır.

modem arayüzüne girdiğimizde yapılması gereken adımlar modemin marka ve modeline göre değişebilir farklı menülerde çıkabilir bunun için benim kullandığım modem olan netmaster modem üzerinde anlatacağım.

kanallar genelde 1 ile 13 arasında olmaktadır. sizin yapacağınız az kullanılan bir frekans seçebilirsiniz, konu içinde dediğim gibi araçlardan yararlanabilirsiniz.

 

Gelişmiş Ayarlar > Kablosuz > Kontrol Kanalı > bu adımlarda kanal değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Modem fabrika çıkışı otomatik veya default olarak gelmektedir. Bunlar frekans bandını temsil ettiği için herhangi birini seçmeniz fark etmeyecektir. 

Temel amaç kullanılan wifi ağ trafiğinde en fazla kullanılan kanal frekansı dışında siz farklı bir frekans kullanarak trafikten uzaklaşarak bağlantınızı ve sinyal kalitenizi biraz daha hızlandırabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

modem kanal frekansı nasıl değişir? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. wireless frekans kanalı değiştirme ile daha iyi bir internet bağlantısı sağlayabilir miyiz.

  2. benim modemim değişti ve 192.168.1.1 adresinden giriyorum ama frekansı değiştirme kısmı yok. Önceki modemde değiştirilebiliyodu ama bu sitede değiştirme seçeneği yok ne yapabilirim acaba? 5ghz a geçemiyorum ve internetim çok yavaş. ZTE yazıyor sitede lütfen yardımcı olun. tşk.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın