Sponsorlu Bağlantılar

İşlemci { cpu } sıcaklık bilgileri depolanır mı

126 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayarımızda işlemci sıcaklık değeri kayıt altında tutulur mu? CPU sıcaklık bilgileri log kayıtlarının tutuluyor mu? Konusunda sorular gelmektedir.

Daha önceki konularımızda işlemci sıcaklık değerleri hangi düzeyde olmalıdır, hangi sıcaklıklar normaldir bununla ilgili yazılarımıza ulaşmak donanım sıcaklık değerleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Bunun haricinde cpu sıcaklığı ölçme yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz.

Şimdi sorumuza gelecek olursak işlemci günlük sıcaklık değeri tutulur mu? Bununla ilgili olarak Windows işletim sistemlerinde herhangi bir tutulup, kayıt altına alınan yer yoktur.

Fakat bunun yerine üçüncü parti yazılımlar kullanılarak bilgisayarda CPU SICAKLIK BİLGİLERİ kayıt altına alınabilmektedir.

İŞLEMCİ SICAKLIK DEĞERLERİNİ KAYIT ALTINA ALMA

Oyun oynarken, bilgisayarda iş yükünün fazla binmesi nedeniyle işlemcilerde aşırı ısınmalar meydana gelebilmektedir. Bunun önüne termal macun sürerek sıcaklığı düşürebilirsiniz, bunun yanında soğutucu fanlarında kuvvetli olması gerekmektedir.

Bu değerli günlük olay olarak kontrol etmek istediğinizde bilgisayara yükleyeceğiniz program REAL TEMP yazımızı bu işini görecektir. Bilgisayarın gerçek sıcaklığını LOG olarak tutarak bunu Excel ortamına bile aktarabilirsiniz.

Bu yazılımla SETTİNGS kısmında sarı renkli alanda LOG FİLE kısmındaki kutucuğu işaretlediğinizde bilgisayarın gerçek sıcaklık değerlerini kayıt etmeye başlayacaktır.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer eski işletim sistemlerinde de kullanabileceğiniz program son derecek kullanışlıdır. Bu yazımı indirmek için “https://www.techpowerup.com/realtemp/” adresi üzerinden indirerek diğer kullanım özelliklerini de bulabilirsiniz. Böylece Pc günlük sıcaklık bilgileri görme imkanı olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda bilgisayarın işlemci sıcaklık değerleri günlük kayıt altında tutma konusunda bilgi vermeye çalıştık. konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın