Sponsorlu Bağlantılar

Excelde dolu hücreleri saydırma

1.185 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Excel de dolu hücreleri saymak için hangi formül kullanılır, dolu hücreler nasıl sayılır konusunda bilgi vereceğiz.

Microsoft Office Excel kullanmayı öğrendiğinizde oldukça zevkli bir hale gelecektir. Normal kağıt ve kalemle, hesap makinası ile yapacağınız hesaplamalardan fazlasını Excel üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Hücrelerden oluşan Excel de tablolar, uzun uzun listeler üzerinde tüm hesaplamaları, isim listelerinizi buradan tek işlemle değiştirebilir hesaplayabilirsiniz. Bunlardan biri olan bir formülümüz olan BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY formülü ile Excel de dolu hücre saydırma işlemini kullanabilirsiniz.

Bir önceki konumuzda boş hücre saydırma excel de nasıl yapılır bunu anlatmıştık. Bu konumuzda ise bunun tam tersi olan dolu hücreleri saydırma konusunda bilgi vereceğiz.

EXCELDE DOLU HÜCRELERİ SAYDIRMA

Excel de dolu hücre sayısını bulmak için bağ_değ_dolu_say formülü kullanacağız. Böylece uzun uzun listelerde listenizde silinenlerin dışında kaç kişinin olduğunu öğrenmek, bulmak için bu formül işinize yarayacaktır.

DOLU HÜCRE SAYMA EXCEL

Yukarıda bir önceki konumuzda da kullandığımız boş hücre saydırmak için kullanmıştık sonucu 2 olarak bulduğumuz tablomuzda dolu hücre sayısı ise 5 olarak görünüyor.

Şimdi bunu formül üzerinde bulmak için dolu sütün saydırmak için formülümüz =bağ_değ_dolu_say( sütün ve satır seç ) böylece formülümüzü kullanarak hücremizi saydırabiliriz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda dolu hücre say excel de kullanılacak formül hakkında bilgi vermeye çalıştık konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarını paylaşabilir veya excel soru sor sayfamızdan bizimle excel ile ilgili sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın