Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de Hücrelerde Gizli kesme { ‘ } işaretini kaldırma

934 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Excel de kesme işareti yani ‘ işaretini kaldırma konusunda bilgi vereceğiz. Konumuza başlamadan önce kısaca excelde kesme işareti hakkında bilgi vererek daha sonrasında nasıl kaldırılır bununla ilgili olarak paylaşımda bulunacağız.

METİN İÇİNDE GİZLİ TIRNAK İŞARETİ

Excel de bir satır başında hücrede ‘ kullandığınızda o satırda herhangi bir işlem yapılmasını önlemektedir. Hücre içine ‘ADEM olarak yazdığınızda dışarıdan baktığınızda ADEM şeklinde olarak görülecektir.

Dolasıyla Excel de kesme işaretini kaldırmak için bu işlemi çok basit bir çarpma işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için aşağıda adımları uygulamak suretiyle sizde Excel çalışma sayfasında ‘ işaretini kaldırmak için uygulayabilirsiniz.

‘ İŞARETİNİ KALDIRMA EXCEL

Kullanmasını bildikten sonra hayli zevk alacağınız elektronik tabloda kesme işareti silmek için şu adımları uygulayalım.

Boş bir Hücreye 1 yazınız. Daha sonra bu 1 yazdığınız hücreyi kopyalayın.

Sonra ‘ işaretinin kullanıldığı hücreleri fareyle seçiniz ve farenin sağ tuşu ile “özel yapıştır” menüsünü açınız.

Özel yapıştır ile seçtiğiniz tüm hücrelerde kesir simgesini kaldırmak için “çarp” penceresini işaretleyin ve tamam butona basınız.

Böylece hücrelerde tüm değerler aynen kalacak ve hücrelerdeki gizli ‘ sembolü kalkacaktır.

Bunu birde aynı yöntem ile farklı bir tarzda da deneyebiliriz. Bunun için ikinci yöntem şu şekilde gerçekleştirelim.

2- YÖNTEM

‘ Simgesi olan hücre üzerine geliyoruz ve F2 tuşuna basarak hücrenin içine giriyoruz. Bu hücre içindeki kesir sembolünü kaldırın.

Daha sonra diğer ‘ simgesi olan hücreleri seçiniz. Ardından tekrar farenin sağ tuşu ile “özel yapıştır” yaparak yine yukarıda gördüğünüz pencereye giriniz.

Bu sefer Yapıştır sekmesinde olan “BİÇİMLERİ” penceresini işaretleyin ve tamam dediğinizde Hücredeki tüm ‘ üst noktalama işareti olan sembolü kaldırmış olacaksınız.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda excelde kesme işaretini kaldırma konusunda nasıl kaldırılır, nasıl kaldırılmış konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın