Sponsorlu Bağlantılar

İşlemci { CPU } Marka ve Modelini Nasıl Öğrenilir?

848 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın beyni olan işlemci ( Cpu ) bilgisayarımızın performansını doğrudan ilgilendirir. Bilgisayarımızın önemli donanım birimi olan işlemci ( cpu ) marka ve modelini öğrenmek için bilmeyenler için İnternet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Yeni bir işlemci almayı düşünüyor olabilir değiştirmek isteye bilirsiniz.

Yeni bir işlemci almak için Anakart Modelini ve buna uygun bir İşlemci düşünüyor olabilirsiniz peki işlemcinin marka ve modelini nasıl öğrenebiliriz ? Bunun için iki farklı yol ile bulabilirsiniz. Bunun için Win + Pause ( Break ) tuşlarına basarak sistem bilgileri gösteren yeni bir pencere açılacaktır.

işlemci modelini öğrenme

işlemci marka ve modeli

 

işlemcinizin marka , model , hızını görebileceğiniz pencere açılacaktır. Buradan öğrene bileceğiniz gibi birde Dixdiag komutu ile öğrenebilirsiniz. Çalıştır ( Run )  penceresine dixdiag komutu yazarak sistemi Bilgilerine ulaşa bilirsiniz. Diğer bir işletim sistemi bulma metot ise Cpu-z programı ile bulabilirsiniz. Bu program bilgisayarınızda tüm donanımların modellerini ve markalarını görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın