Sponsorlu Bağlantılar

İptv de kanalları donmadan izlemenin püf noktaları

5.007 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iptv de kanalları net bir şekilde izlemek için sizlere aşağıda vereceğimiz püf noktalarına dikkat ettiğiniz de daha sağlıklı bir film, dizi, maç keyfi sunacaktır.

İptv izlerden en büyük sorunların başında kanal donması, takılmalar olduğunu söylemiştik. Bunun için sizlere ayrıca neler yapılabileceğini belirtmiştik.

İPTV KANALLARINI DONMADAN İZLEME

Kanalları donmadan izlemek için sizler için hazırladığımız kılavuzu okuyarak en iyi performansla kanalları izleyin.

  • Kanal donması neden yaşanıyor yurtdışı sunucularda kısıtlamalar, sunucuların yavaş cevap vermesi, yurtdışı internet bağlantılarında yaşanan problemler bunların başında geldiğini söylemiştik. Bunun dışında sizin yapacağınız en iyi performansı almak için aşağıda adımları ayrıca gerçekleştirebilirsiniz.

 

  • Bilgisayarda iptv kanalları izliyorsanız bağlantı şeklini kablolu olarak kullanın. Kablosuz WiFi bağlantı kullanıyorsanız biraz daha kabloluya göre yavaş cevap verecektir. Bunun için CAT6 veya CAT7 kablo tercih ediniz.
  • BU konuda Cloudflare dns adreslerini kullanmak bağlantı hızınızı biraz daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Bunun için dns adres bilgilerini 1.1.1 ve 1.0.0.1 olarak ayarlayarak bağlantınızı deneyin.

DNS ADRESİ NASIL DEĞİŞİR

  • Oluşabilecek sinyal kayıplarının önüne geçmek için evde telefon ile birlikte kullanırken araya splitter takınız. Böylece internetten sinyalinin dağılmasını önleyeceksiniz.
  • Maliyetleri yüksek olması nedeniyle evlerde pek tercih edilmeyen Fiber optik paketleri tercih etmek gerekebilir. Bunlarda bağlantı hızı diğer bağlantılara göre daha fazladır.
  • Düşük donanıma sahip cihazlar, bilgisayar, tablet, telefonlar da kanalları izlemede yavaşlamaya sebep olacaktır. Bu nedenle donanımı işlemci, ram, ekran kartı yüksek olan cihazlar daha iyi performansa sahiptir.
  • VPN bağlantı kullanma kanallarda donma sorununu çözebilir bu nedenle vpn bağlantı türünü deneyiniz. Bunun için iptv aldığınız yayıncı kuruluşa sorunuz.

Yukarıda iptv de kanalları donmadan izleme için sizlere püf noktalarını vermeye çalıştık. Genelde bunlar yurtdışı çıkışları oldukları için yurtdışı çıkışlarında bağlantı sorunları yaşanabileceğini unutmayınız. Bu nedenle bağlantılarda sorunlar yaşanmaktadır.

Yukarıda sadece tavsiye niteliğinde ipuçlarıdır. Bulunduğunuz lokal alanlarda bağlantılarınız da problemler olabileceğiniz unutmayın.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın