Sponsorlu Bağlantılar

İcra dosyası sorgulama

512 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda e-devlet üzerinden icra dosyası nasıl sorgulanır bunu makalemizde sizlere vermeye çalışacağız.

Son aylarda yeni çıkan güncellemeler ile artık birçok başvuru, sorgulamaları e devlet üzerinden yapabilirsiniz. Hakkınızda açılmış davalar, abonelik vb. yüzlerce işlemi e devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlardan biride e devletten icra sorgulama daha size, evinize veya muhtarlığa tebligat gelmeden e devlet üzerinden sorgulamasını yapabiliyor olmanız. Bizde bu makalemizde nasıl icra dosyası sorgulanır bunu sizlere bu yazımızda anlatacağız.

İCRA DOSYASI NASIL SORGULANIR

İcra dosyası sorgulama yapmak için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer devlet kapısı şifresi yoksa size yakın PTT şubesinden şifre sahibi olabilirsiniz.

E-devlet şifresi sahibi olduktan sonra turkiye.gov.tr adresi üzerinden veya daha hızlı olması acısından “https://www.turkiye.gov.tr/adalet-icra-dosyasi-sorgulama” adresini tarayıcıya yapıştırarak TC numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Hakkında herhangi bir icra takibi var mı bunu herhangi icra dosyası, icra belgesi var mı bu adres üzerinden kolaylıkla sorgulamasını yapabilirsiniz.

İCRA DOSYASI SORGULAMA

İcra takibi kısaca şu şekilde ifade edilmektedir, borçlunun herhangi bir nedenle borcunu ödememesi nedeniyle alacaklının devlet gücü ile alacağını tahsil etmesi için icra müdürlüğü nezdinde başlattığı takibe icra takibi adı verilir.

Bu konumuzda icra dosyası sorgulama, icra dosyası nasıl sorgulanır konusunda sizlere bununla alakalı olarak e devlet üzerinden nereden, nasıl yapılır konusunda bilgi aktarmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın