Sponsorlu Bağlantılar

Instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor sorunu

5.804 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılmıyor sorunu hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Sizlerden gelen sorularda sıklıkla sorular arasında olan bu uyar mesajı nedir, ne demek bununla alakalı olarak sorulara cevaplar vereceğiz.

Daha önceki konularımızda instagram hikayesine müzik ekleme konusunda bilgilendirme yapmaya çalışmıştık. Bu özellik zamanla tüm bölgelerde aktif olacağını hatırlatarak yabancı ülkede yaşan kullanıcıların hikâyesinde müzik etiketi ile renklendirdiğini fakat bizim ülkemizde hala bu özelliğin etkin olmadığından dolayı instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor hatası aldığınızı hatırlatalım.

İNSTAGRAM HİKAYESİNE MÜZİK NASIL EKLENİR?

Yukarıda konumuzda instagram stories müzik ekleme konusunda nasıl yapılacağını hatırlatalım. Fakat mevcut ülkemizde uygulama kullanırken hala müzik ekleme yapılamamaktadır.

Bu sorun ne zamana kadar devam eder, sorun nasıl çözülür? Hemen akıllara soru gelmeye başladı bile! Bu sorun ülke genelinde yani Türkiye ve bulunduğu coğrafi ülkelerde güncelleme gelene kadar devam edecektir.

Türkiye güncelleme geldiğinde hikayeye müzik ekleme özelliği kullanıma açılacağı için “müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor” çözümü sağlanacaktır.

İNSTAGRAM MÜZİK ETİKETİ SORUNU ÇÖZÜMÜ

Eğer müzik ekleme sorunu devam ediyorsa şu şekilde bir çözüm elde edebilirsiniz diye düşünüyorum fakat bu tekniği hala denemedim o yüzden deneyen arkadaşlar tarafından sonuçları aşağıda yorumlardan bize yazabilir.

  • Bulunduğunun Apple Store veya Google Store üzerinden farklı bir yabancı kimlik hesabı açarak mağaza değiştirerek instagram uygulamasını indirin. Amerikan Apple Kimliği nasıl açılır videosunu izleyebilirsiniz.

  • Telefondan bölgesel ayarlarını değiştirin ( yabancı kimlik açtığınız ülkeyi seçiniz. )
  • Sonra instagram dilini o ülkenin diline ayarlayın ( instagram dil ayarı nasıl değişir ) yazını okuyabilirsiniz.

Sonrasında instagram hikaye müzik ekleme işlemini gerçekleştirmeye çalışın eğer başarılı olursanız saten müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor sorunu çözümü sağlanacaktır. Başarısız olunursa o zaman güncellemeyi beklemek gerekecektir.

Tavsiye Yazı; instagram destek hattı

Bu konumuzda instagram müzik ekleme hatası ile birlikte görülen müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor problemi hakkında bilgilendirme vermeye çalıştık. Sorunlarınız, aldığınız hatalar için tavsiye yazımızdan bize ulaşarak sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın