Sponsorlu Bağlantılar

Smart tv wifi sorunu ve çözümü

8.670 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda smart tv wifi sorunu nasıl çözülür bununla ilgili sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Smart tv diğer adıyla Akıllı tv internetten üzerinden maç, film, dizi, youtube ve diğer internet üzerinden her şeyi izleyebilir, müzik dinleyebilirsiniz. Tabi bunun için bir internet bağlantısının olması gerekmektedir. Bizim konumuzda kablosuz ağ ile bağlanan smart tv wifi yok sorunu ve bununla ilgili çözüm adımlarını vermeye çalışacağız.

SMART TV İNTERNETE BAĞLANAMIYOR SORUNU

Bunlar arasında internete bağlanamama problemi yaşıyor olabileceğiniz için kanalları izleyemiyor olabilirsiniz. Şimdi bizde buna neden olan sorunlar ve bu sorunlar nasıl düzeltilir, giderilir hemen aşağıda konumuza değinelim.

Samsung, Lg, Vestel ve diğer Smart tv de kablosuz ağda yaşanan problemler, aldığınız hatalar nedeniyle kanalları izleme sorunu oluşacaktır.

  • Adsl modem de internet bağlantısı olup olmadığını kontrol ediniz. Farklı telefon veya bilgisayardan kablosuz ağı kullanıp kullanmadığınızı kontrol ediniz. Eğer bağlantıda sorun varsa dolayısıyla internete bağlanamayacaksınız. Böylece smart tv wifi hatası oluşacaktır.

  • Adsl modemi kapatın açın ve yeniden ip adresi almaya çalıştığını kontrol ediniz.
  • Ağ hatası için kablolu ağ bağlantısı kullanıyorsanız kabloyu başka bir cihazda deneyin. Kablo ile modem arasında bağlantı olup olmadığını kontrol edin kablonuzda bir sorun olma ihtimali olabilir kontrol ediniz.
  • Smart Tv Wifi ağı bulamama sorunu yaşıyorsanız televizyon üzerinde şunları deneyerek tekrar kontrol ediniz.

Televizyonu standby konumuna alınız. İnfo+menü+mute+power kumandanın tuşlarına birlikte basarak gizli menüye girmeyi deneyin. Options > sub options > wifi region bu ayarın “A” olmasına dikkat ediniz. Bundan sonra ağ bulma sorunu, ağa bağlanma sorunu büyük bir olasılıkla çözülecektir.

İp alma başarısız oldu hatası alıyorsanız smart tv üzerinde ip ayarlarını otomatik olarak düzenleyiniz. Böylece smart tv ağ sorunu çözüm sağlayacaktır.

Sizde bu konuda sorularınız ve yaşadığınız problemler için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşarak yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın