Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram da izin verdiğiniz üçüncü parti uygulamaları kontrol etme

227 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram üçüncü taraf uygulamalar nasıl kontrol edilir? Konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda izinli uygulamaları kaldırma konusunda bilgi vermiştik.

Konumuza başlamadan önce nedir bu üçüncü parti veya diğer adıyla üçüncü taraf uygulamalar hakkında sizlere bir önbilgi verdikten sonra bu izin verilen uygulamaları kontrol etmek için ayarların nerede olduğundan bahsedeceğiz.

ÜÇÜNCÜ PARTİ UYGULAMALAR NEDİR?

Trend uygulamalardan instagram da popüler olmak için bazı araçlardan faydalanmaktadır. Bu araçlar oto beğeni, izlenme sayısını artırma, takipçi artırma, profilimi ziyaret edenleri görme gibi veya instagram hesabınızda kullanıcı adınızı ve şifrenizi vererek farklı programlar kullandığınız bu yazılımlara üçüncü taraf uygulamalar adı verilmektedir.

Bu araçlar aslında hiç de masum değildir, çoğu sizin adınıza haberin olmadan başkalarını takip ederler, başkasının paylaşımlarını beğenirler veya sizin hesabınızı çalarak silinmesine kapanmasına kadar zararlıdır.

İşte bunlara üçünü parti yazılımlar denilmektedir. Bu yazılımlar, araçlar instagram ile hiçbir bağlantısı ilgisi olmadı için instagram bu tür yazılımları zaman zaman filtrelerine takıldığında hesabınızı şifresini sizin güvenliğiniz için değiştirmektedir.

Bazen Olağandışı bir giriş denemesi saptadık uyarı alarak hesabınıza erişim engellenmektedir. Bu nedenle siz siz olun bu tür yazılımlara izin vermeyin.

İNSTAGRAM UYGULAMALARI KONTROL ETME

Aslında bu özellik daha öncelerinde de vardı bu ayarlara web üzerinden erişerek kullanabiliyordunuz. Yeni gelen güncelleme ile artık mobil cihazlar ( telefon, tablet ) üzerinden kontrol edebilirsiniz.

İnstagram verilerinizi korumak için hesabınızı güvende tutmak için kullanıcı adı ve şifrenizi hiçbir uygulama, programa izin vermeyiniz.

Bu uygulamaları yönetmek, kontrol etmek için mobil cihazınız üzerinden bu uygulama ayarlarını yönetebilmek, kontrol etmek için;

  • Ayarlar
  • Güvenlik
  • Uygulamalar ve İnternet Siteleri

Yukarıda adımlarla instagram da izin verdiğiniz uygulamaları yönetmek için bu alandan sık sık kontrol ediniz.

Aktif ve Süresi Doldu kısımları üzerinden aktif olan uygulamaları kontrol edin ve mümkün mertebe bu alandan izinli uygulamaları kaldırın.

Buradan kaldırdığınız uygulamalar artık sizin kişisel bilgilerinizi, verilerini kullanamaz. Böylece hesaplarınız daha güvende olacaktır.

NOT: Burada izinli uygulamaları kaldırdıktan sonra instagram şifresi değiştirme işlemini de mutlaka yapmanızı tavsiye ederiz. Hesabınızı daha güçlü parola ile belirleyerek kırılması, tahmin edilmesi güç şifreler oluşturun.

TAVSİYE YAZI; instagram yardım merkezi

Böylece verilerin güvenliğini kontrol ederek güvende kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu konumuzda instagram izin verilen uygulamaları kontrol etme konusunda bilgilendirme vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir. Tüm instagram sorunları için instagram yardım merkezi sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın