Sponsorlu Bağlantılar

instagram “Olağandışı bir giriş denemesi saptadık” sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden gelen sorulara bu blog sayfamız altında cevap vermeye çalışıyoruz. Bu sorunların biride “Olağandışı bir giriş denemesi saptadık” sorunudur. Bu konu nedir? nasıl oluşuyor ve bununla ilgili çözüm yollarını sizlere anlatmaya çalışacağız. Sizlerinde yaşadığınız problem, hata ve diğer sorularınız için soru & cevap sayfamızı kullanmanızı öneriyoruz. 

Dünyaca çok kullanılan popüler uygulamalardan biri olan instagram kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bu kullanıcı kitlesi üzerinden para kazanmak, reklam, beğeni, takipçi veya takibi bırakanlar kim, profilime bakanlar gibi bir çok üçüncü parti yazılımlar kullanımı üzerine para kazanmak hizmet verenler olacaktır. Şimdi konumuza gelecek olursak Olağandışı bir giriş denemesi saptadık konusu nedir? 

Olağandışı bir giriş denemesi saptadık 

Bu durum kullandığınız instagram hesabınızın birden fazla cihaz üzerinde açılmasıdır. Buna şunu örnek verebiliriz kullandığınız hesabı akıllı telefon üzerinden, tablet üzerinden veya bilgisayar üzerinden açıyorsanız bunun dışında yukarıda bahsi geçen takipçi artırma, beğeni kasma, takip edenleri görme veya profilimi gezenler, profilime bakanlar gibi üçüncü parti instagramın izin vermediği yazılımlar kullanıyorsanız bu programlar farklı lokasyon ( ülke, şehir vs ) üzerinden giriş yapacağı için hesabınızın güvenliği için instagram size bir uyarı mesajı göndermektedir.

instagram sizi “Şüpheli Giriş Denemesi” uyarı ile bilgilendirme yapacaktır. Yukarıda örnekleme de Türkiye lokasyonun’da bulunan bir kullanıcı üçüncü parti yazılım kullandığı için Montreal ( Kanada ) giriş yapıyor göründüğü için “Olağandışı bir giriş denemesi saptadık” uyarı mesajı vermektedir. 

Hesabını güvene almak için bunu yapanın sen olduğunu bize bildir. ( Bunu Ben Yapmadım & Bunu Ben Yaptım ) iki farklı seçenekle karşınıza çıkacaktır. Fakat burada şu sorun meydana çıkmaktadır. Siz üçüncü parti yazılım kullandığınız halde “Bunu Ben Yaptım” bastığınız halde yine aynı sorun yaşanabilir ve size yine aynı olağandışı bir giriş denemesi saptadık mesajını vermeye devam edecektir.  

Şüpheli Giriş Denemesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu uyarı mesajı sorunu, hata, problem nasıl çözülür? bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık bu adımları uygulamanız halinde olay kendiliğinden çözülmüş olmaktadır. Aşağıdaki adımları uygulamak sureti ile gerçekleştirebiliriz.

 • Instagram hesabınızı en fazla iki cihazdan kullanmaya açınız.
 • Telefon yada varsa tablet üzerinden sürekli kullanın.
 • Üçüncü parti yazılım ( beğeni artırma, kasma, takipçi artırma, takibi bırakanlar kim, takip etmeyi bırakanlar, profilimi gezenler, profilime kim baktı ) bu tarz programlar kesinlikle kullanmayınız. 
 • Hesabınızı bilgisayar üzerinden açınız “instagram.com” adresine kullanıcı adı ver şifreniz ile giriş yapınız.
 • Profil > Ayarlar > İzinli Uygulamalar “https://www.instagram.com/accounts/manage_access/” adresi üzerinden izinli uygulamalar altında üçüncü partilere izin verdiniz ise buradaki tüm programları, yazılımları kaldırın.
 • İnstagram hesabınızın şifresini değiştirin. ( instagram şifresi değiştirme ) konusunu okuyarak nasıl şifre değişir öğrenebilirsiniz. 

Yukarıda basit adımları uygulamanız sureti ile şüpheli giriş denemesi uyarı mesajını kaldırabilirsiniz. Eğer bu sorun “Olağandışı bir giriş denemesi saptadık” ikazı devam ediyorsa yorumlar kısmından aldığınız hatayı yazarak tekrar çözüm yolu bulmaya çalışalım. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram “Olağandışı bir giriş denemesi saptadık” sorunu (97 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Instagram açtığım e postamı hatırlmıyorum giriş yaptığımda şüpheli giriş denmesi diyor ne yapacağımı bilmiyorum hesabımın hemn kapaması gerekiyor ama kapatmıyorum Allah rızası için bi çözüm bulun lütfen 🙏🙏

  • hesabım çalındı diyerek bir form doldurun ve size ait görsel resimler varsa geriye almanız kolay olacaktır. Fakat attığınız maille hemen geri dönmüyorlar.

 2. Adem abi yaa bana da yardımcı olsan sayfamı açtım olan dışı giriş denemesi falan diyor 😥😥 nasıl bundan kurtula bilirim yada iyisimi size adresi vereyim siz hal edin 😄😄 olmaz mı???

  • Zeynep hanım, hesabınızı takipçi kasma, beğeni kasma, unflow gibi programlar kullandınız mı?

 3. Merhabalar 15mayistan bu yana istagrama giris yapamiyorumm kayitli e postami bilmiyorumm ama sifremi kullanici adimi biliyorum webb sitesinden takip merkexi diye bi sayfaya girdim sifremi ve kullanici adimi yazdim ve o gunden sonra giris yapamadim yardimci olur musunuz

 4. ben e postamı sallamıştım şimdi olağan dışı girişe saptadık diyor ne yapacağım lütfen yardım

  • hesabınızda e-posta adresi kaldırılmış farklı bir e-posta adresi de olabilir veya yanlış bir mail adresi giriyorsunuz olabilir.

 5. Merhaba abi bana kot geliyor ama ben kayıtlı e posta adresimi hatırlamıyorum kapatmak için ne yapabilirim

  • yeni bir kod göndermeye çalıştığınız da e-postanız “aaxxx@gxmxl.com” gibi bir anımsayıcı mesajı göreceksiniz oradan tahmin edebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın