Sponsorlu Bağlantılar

instagram bu profili görmek için en az 18 yaşında olmalısınız sorunu

6.511 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda siz takipçilerimizden gelen ilginç sorulardan birisi olan 18 yaş veya üzerinde misiniz? Bu profili görmek için en az 18 yaşında olmalısınız. Sorunu hakkında ne gibi çözümler üretilebilir bununla ilgili sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Tarafımıza gönderilen soruda “instagram profilime bakmak isteyen herhangi birinin 18 yaş üstü olduğunu onaylaması gerekiyor. Olağan üstü bir paylaşımım yok bununla ilgili sorun yaşıyorum, hata alıyorum yardım eder misiniz?

İnstagram kullanım yaş sınırı +13 dür. Bu yaş sınırı altında kullanıcılar için ebeveyn kontrolünde olmalı ve çocukların hesaplarında ebeveyn kullanıcı adından da olmalıdır. Bu tür hesaplar varda daha önceki yazılarımızda 13 yaş altı çocukları şikayet etme yazımızı ayrıca okuyabilirsiniz.

Dünyaca ünlü trend uygulamalardan biri olan instagram da maalesef kimin nasıl kullandığı, kimin kim olduğunu bilemiyorsunuz. Bu nedenle instagram katı kuralları geçerlidir ve instagram filtreleri gün geçtikçe güçlenmektedir. Eğer illegal olaylar, paylaşımlar yapılıyorsa instagram filtrelerine takılabilir hesabınız kısıtlanabilir veya engellenebilirsiniz.

Bu nedenle yukarıda da bahsettiğimiz sorunlardan biride Bu profili görmek için en az 18 yaşında olmalısınız problemi yaşıyorsanız. Aşağıda vereceğimiz püf noktalarına dikkat etmeniz gerekecektir.

18 YAŞ VEYA ÜZERİNDE MİSİN?

İnstagram da yaşı tutmayanlarında olacağını unutmadan gönderilerinizi instagram topluluk kurallarına ve FTC ( Online Çocuk Gizlilik Koruma Yasası ) kurallarına uymanız gerecektir. Bu kurallara göre paylaşılan fotoğraflar, videolar, hikâyelere dikkat etmeniz gerekecektir.

Bu tür paylaşımlarda müstehcen paylaşımlar nedeniyle şikayet edilme durumunda hesabınızda instagram tarafından bazı kısıtlamalara gidebilirsiniz.

Yukarıda değindiğimiz konumuzda bahsettiğimiz gibi paylaşımlarınızda bu tür gönderiler varsa bunları siliniz veya arşive ekleyerek akışınız da kaldırınız. Gönderilerinize dikkat ediniz herhangi bir çıplaklık öğesinin de olmadığından emin olunuz.

TAVSİYE VİDEO;

Arka planda bu tür resimler, heykeller filanda olabileceğini unutmayınız. Bu tür paylaşım içindeki objeler de sorun yaşatabilmektedir. Eğer +18 üstü iseniz ve profillerde bu tür sorunlar yaşanıyorsa instagram doğum tarihini güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu konumuzda 18 yaş veya üzeri misin sorunu çözümü alınacak önlemler nelerdir, neler yapılmalıdır konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bize sorularınızı sorabilirsiniz veya Tavsiye yazımız üzerinde bulunan instagram destek sayfamızdan sorunlarınızı, hataları, problemlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın