Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikayesine GİPHY dışında farklı bir gif ekleme

532 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü popüler uygulamalardan instagram da en çok kullanılan özelliklerden biride hikayeler kısmıdır. Bu özellik instagram stories veya hikâyeler olarak kısa hikayeler ile 24 sat boyunca kalıcı olarak takipçileri veya instagram da etiketler, konumlardan gelen kullanıcıların izlemesini sağlayabilirsiniz.

Burada birde GİF özelliği dikkatinizi çekmiştir. Bu özellikte hikayelerinizi renklendirmek için hareketli resim olarak bildiğimiz GİF resimleri de ekleyebilirsiniz.

Bu gif resimler instagramın içinde entegre edilmiş GİPHY sunucularından çekilmektedir. Bu site üzerinden alınan hareketli resimleri kendi hikayelerinize ekleme imkanı sunmaktadır. Bizim bu konumuzda GİPHY bağlı kalmadan kendi telefonunuzda kayıtlı veya internetten indireceğiniz GİF resimleri hikayeye eklemek suretiyle kullanabilirsiniz.

Ayrıca “https://giphy.com/ adresi üzerinden GİPHY gif araştırarak bulabileceğiniz güzel, farklı bir site olarak inceleyebilirsiniz. Şimdi telefonumuza indireceğimiz gif resimleri instagram hikayesine nasıl eklenir bunu sizler için video anlatım ile kolaylıkla anlatacağız.

İNSTAGRAM HİKAYESİNE GİF RESİM EKLEME

Bu ekleme işlemini sizler için iki farklı yöntem ile anlatacağız. İlk önce benim sıklıkla yaptığımız metot bunu daha önce instagrama birden fazla resim ekleme yazımızda bahsetmiştik. Bu yöntemle kolaylıkla yapılabilir.

  1. YÖNTEM

Google Chrome üzerinden indirdiğiniz bir gif resmi veya telefonda kayıtlı bir hareketli resmi video da izleyerek nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yukarıda video telefonda kayıtlı gif resmin üzerine gelerek bu resim üzerinde parmağınızla basılı tutun ve açılacak pencereden kopyala butonu ile instagram hikayenizde yapıştırmak istediğiniz yere parmağınızla dokunduğunuzda “yapıştır” seçeneği ile yapıştırabilirsiniz. Buradan bu resmi hikaye içinden tekrar boyutlandırma bilirsiniz.

  1. YÖNTEM
  • Diğer bir yöntem ise telefona indireceğiniz uygulama üzerinden GİF ekleme olacaktır. Google Gboard uygulamasını indirin.
  • Telefonun klavyesi olarak Gboard olarak ayarlayın.
  • İnstagram hikayesini açın
  • Boş bir alanda bir kere dokunarak klavyeyi açınız.
  • Klavyede G simgesine dokunarak GİF araması yapın ve istenilen GİF eklemek suretiyle hikayenizde kullanabilirsiniz.

Böylece instagram hikayenizde GİF ekleme yöntemi ile hikayeleriniz daha renkli olacaktır. Bu konumuzda Android ve İOS cihazlarda instagram hikayelerine GİF resmi ekleme, hareketli resim kullanma konusunda bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE YAZI; instagram destek hattı

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bize sorularınızı sorabilirsiniz. Diğer tüm konularda instagram yardım destek sayfası üzerinden ücretsiz olarak sorunlarınızı bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın