Sponsorlu Bağlantılar

instagram 13 yaş altı kullanıcıları şikâyet etme

737 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram da 13 yaşından küçük kullanıcıları şikayet etme konusunda nasıl yapılacağına dair bilgiler vereceğiz. İnstagram da hesap açabilme koşulu 13 yaşında ve üstünde olma kriteri vardır. Bazı bölgelerde bu sınır daha fazla olabilmektedir.

 Eğer 13 yaşından küçük ise ve instagram da hesabı varsa bunu profilinde bir ebeveyn veya vasi tarafından yönetildiğinin belirtilmesi gerekmektedir.

Bu konumuzda 13 yaşından küçük çocuklar için açılmış ve evebeyn veya bir vasi tarafından yönetilmeyen bir hesap nasıl şikayet edilir bunu bu yazımızda sizlere bahsedeceğiz.

13 yaş altı çocuk hesaplarını şikayet etmek veya kendi çocuğunuzun hesabını taklit eden hesapları kapattırmak için bir form doldurmak gerekecektir.

İNSTAGRAM ŞİKAYET NASIL YAPILIR

İnstagram 13 yaş sınırına takılan bir kullanıcıyı “https://help.instagram.com/contact/723586364339719” adres üzerinden form doldurmanız gerekecektir.

İnstagram’da yaşı tutmayan bir kullanıcıyı şikayet etmek için yukarıda link adresini verdiğimiz yerden karşınıza çıkacak bu formda gerekli yerleri doldurarak şikayet edebilirsiniz.

Böylece yaşı tutmayan kişileri bu şekilde şikayet edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar çocuğumun hesabına girebilir miyim? Konusunda sorular sormaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

İnstagram da hesap açılın her kullanıcı birer yetkili hesap sahibi olduğu için bunların şifresi, parolası verilmemektedir. Bunu da göz önünde bulundurarak çocuklarınızın kontrolü sizin elinizde olmalıdır.

Bu yazımızda instagram da yaşı tutmayan kullanıcılar nasıl şikayet edilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir veya tüm instagram sorunlarınız, hatalar, problemlerinizi instagram destek hattı sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın