Sponsorlu Bağlantılar

instagram doğum tarihi nasıl eklenir // değişir

10.753 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, arkadaşlar bu konumuzda son zamanlarda instagram da yaş sınırına takılanlar için sıklıkla sorulan doğum günü tarihini değiştirme hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Doğum tarihi normal hesabınıza girdiğinizde nereden, nasıl değiştirileceğini göremiyorsunuz.

Nerden değiştirilir konusunda oldukça fazla sorular gelmektedir. Bizde bu konuda sizlere elimizden geldiğince instagram doğum günü ekleme hakkında bu yazımızda bilgi vereceğiz.

İNSTAGRAM DOĞUM TARİHİ EKLEME

İnstagram da Ayarlar > Güvenlik > Verilerine Eriş > adımları ile ulaştığınızda bu alanda Doğum Tarihi olarak “hesabında burada gösterilecek hiç bilgi yok.” Uyarı mesajını görmüşsünüzdür. Şimdi bu alana nasıl doğum tarihi eklenir? Hemen bununla ilgili açıklamamıza geçelim.

İnstagram da yaş sınırı 13 yaşıyla sınırlıdır. 13 yaşında ve üstü olduğunuzda instagram hesabı oluşturabilirsiniz. Bunu ayrıca “https://help.instagram.com/517920941588885?ref=igapp” adresi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İnstagrama doğum tarihi eklemek için sizlere iki farklı yöntem sunulmaktadır. Bunlardan ilki instagram ile Facebook hesaplarınızı birbirine ilişkilendirmek olacaktır.

Facebook ile Instagram hesabınızı birbiriyle ilişkilendirme yaptığınızda Facebook üzerinden tüm bilgileriniz instagram tarafından da güncellenecektir. Böylece bazı videolarda veya hesaplarda 20 yaş üstü sınırı veya 13 yaş sınırına takılmayacaksınız.

Yani Facebook hesabınızdaki doğum tarihini değiştirin ve instagram hesabınıza bağladığınızda instagram doğum günü tarihi olarak bu yaşı baz alacaktır.

İNSTAGRAM HESABINA FACEBOOK HESABI NASIL BAĞLANIR

Yukarıda ilk kuralımız instagram doğum günü tarihi değiştirme hakkında sizlere ilk geçerli yöntem olarak sunulmaktadır. Bu yöntem çok kullanılan temel yöntemdir. Böylece doğum tarihinizi bu şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu yöntem şifrenizi unuttuğunuzda hesabınıza giriş yapamadığınızda bile kullanabileceğiniz yöntem arasında olduğu için mutlaka Facebook hesabınızla instagram hesabınızı birbirine bağlamayı unutmayınız.

Yukarıda link adresimizde de hesaplar birbirine nasıl bağlanır hakkında bilgiye ayrıca sahip olabilirsiniz.

DOĞUM TARİHİNİ DEĞİŞTİRME İNSTAGRAM

İkinci metot şuan için çalışmamaktadır. Bu özellik şuan devre dışı bırakılış olmaktadır. Ama şifayen de olsa instagramın kendi sayfasında bahsettiği gibi link üzerinden de kontrol edebilirsiniz. Detaylı bilgi için “https://help.instagram.com/1063758210482081” adresi üzerinden inceleyiniz.

  • Profili Düzenle
  • Kişisel Bilgiler
  • Doğum Günü

Bu adımlarla instagram doğum tarihi ekleme işlemini gerçekleştirebilirdiniz fakat şuan için bu özelliği pasif ederek sadece Facebook üzerinden doğum tarihi güncellemesi yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda instagram doğum günü düzenleme veya doğum tarihi nasıl güncellenir, nasıl değişir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Yukarıda link adresimiz üzerinden instagram ile alakalı tüm sorunlarınızı, hatalarınızı, problemlerinizi bizimle paylaşarak sorunların cevaplarınızı sizinle paylaşmaya hazırız. İyi günler…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın