Mobil

instagram alışveriş mağazası nasıl açılır

instagram alışveriş mağazası nasıl açılır

Merhabalar, bu konumuzda instagram yeni özelliği olan alışveriş mağazası nasıl açılır bu konuda bilgi vereceğiz.

Son zamanlarda karşınıza sıklıkla gelen markaların ürünlerini teşhir ederek sattıklarını görmüşünüzdür. Küçük işletmeler veya markalar için instagram da satış nasıl yapılır, instagram mağazası açma konusunda siz takipçilerimize ve merak eden kullanıcılara bilgi vereceğiz.

Daha önceki konularımızda instagram sponsorlu katalog satış reklamı nasıl verilir bunu bilgi olarak vermiştik. Artık kendi instagram profili üzerinden oluşturacağınız “mağaza ekle” ile satışa hemen başlayabilirsiniz.

İNSTAGRAM’DA MAĞAZA AÇMA NASIL YAPILIR

Ürünlerinizi instagram üzerinden açacağınız mağazası ile satış yapmaya başlamak için ilk yapılacak adımları sizlere resimli anlatım ile hemen başlayacağız.

  • İlk önce instagram hesabınızı “işletme hesabına dönüştürmek” gerekecektir. Bunun için instagram işletme hesabına geçiş yazımızı okuyarak instagram profilinizi kişisel hesaptan işletme hesabına geçelim.
  • Yukarıda adımlarla instagram instagram profilini işletme profiline dönüştürüyoruz ve kendi profilimize giriyoruz.

Profilimizde “Mağaza Ekle” butonu göreceksiniz. Bu butonu kullanarak instagram da ilk alışveriş mağazanız için ilk adımı atıyoruz.

Yukarıda örnek resimde de görüldüğü gibi bir “Mağaza Oluştur” butonu göreceksiniz. Bu butonu açtığınızda karşınıza aşağıda gibi bir bilgilendirme mesajı alacaksınız.

Burada Profilinize bir mağaza ekle, gönderilerinde ürünleri ekle, mağazan hakkında istatistik al ile satışlarınızda neler yapılabileceğini bahsetmektedir.

İnstagram da mağaza oluşturmak için “Kullanmaya Başla” adımını takip ederek diğer adıma geçiyoruz.

Üçüncü adımda mağaza açmak için bir Facebook sayfasına ihtiyacımız olacaktır. Burada açıklama şu şekildedir.

“Instagram’a bir ürün kataloğu bağlamak için bir Facebook Sayfasına ihtiyaç vardır. Mevcut bir Facebook sayfasını seçebilir veya yeni bir sayfa oluşturabilirsiniz. Bu Facebook ve Instagram’da hiçbir şey paylaşmayacaktır.

Yukarıda adımlarla Facebook’da hesabınızla ilişkilendirebileceğiniz bir sayfa varsa bunu bağlıyoruz veya yeni bir Facebook sayfası açıyoruz.

Facebook sayfasına bağladığınızda artık yeni ürünlerinizi satmak için mağaza açmış olacaksınız. Bu işlem oldukça kolaydır.

Bu işlem sonrasında kontrol edildikten sonra onaylanması gerekecektir. Yeni bir katalog oluşturmanız halinde bu katalog da kontrol edilerek onaylanacaktır.

Yeni açılan mağazasınız da ürün etiketleme işlemi için işletme hesabınıza giriş yapınız. Ayarlar > Alışveriş yazan kısma dokunuyoruz.

Shopping on instagram üzerinden kullanmak istediğiniz kataloğu seçiniz. Katalog seçiminden bitti işaretine dokunuz ardından ürünlerinizi buradan etiketleyebilirsiniz.

İNSTAGRAM ALIŞVERİŞ GÖNDERİSİ OLUŞTURMA

Mağaza oluşturmak için adımları sizler anlatmaya çalıştık. Şimdi açtığımız mağazada ilk gönderi paylaşımının nasıl olduğunu, nasıl yapıldığını anlatalım.

  • İnstagram hikâyesi veya bir gönderi oluşturmaya giriniz.
  • Paylaş butonu gördüğünüzde ürünleri etiketle seçeneği göreceksiniz. Sonrasında ürün etiketini seçiniz.
  • Sonrasında ürünü öne çıkarmak için ise çıkartma simgesine dokunun ve ürün etiketine dokunun.
  • Katalogdan etiketlemek istediğiniz ürünü seçtikten sonra paylaş butonu ile gönderi oluşturabilirsiniz.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

İnstagram her hikâyesinde sadece bir hikâye çıkartması kullanabilirsiniz. Bu konumuzda instagram da mağaza nasıl oluşturulur konusunda bilgi vermeye çalıştık.

ARAMALAR;

instagram mağaza butonu

instagram mağaza oluşturma

instagram mağaza açma

instagram mağaza nasıl açılır

instagram mağaza açma 2020

instagram mağaza açma 2021

instagram satış yapma

instagram mağaza açıp satış yapma

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer instagram sorunları için instagram yardım ve destek hattı sayfamızı kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020-2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL