Sponsorlu Bağlantılar

hata kodu: sec_error_unknown_issuer sorunu nasıl çözülür?

2.005 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda sertifika hatalarından biri olan hata kodu: sec_error_unknown_issuer  sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Bağlantınız güvenli değil bu sorun https:// uzantılı sitelere girmeye çalıştığınızda genelde bu sorunla karşılaşırsınız. htts:// bu uzantılı siteler ssl sertifikası ile yani güvenli bağlantı ile şifrelendiği için bazı sitelerde eğer şifre yeteri kadar güçlü değilse bağlantınız güvenli değil sorunu yani hata kodu: sec_error_unknown_issuer  hataları vermektedir.

Bu sorun nasıl çözülür? konusunda sizlere ipucu vermeye çalışacağız, vereceğimiz çözüm yollarını deneyerek aşağıdaki adımları uygulamak sureti ile çözüm bulalım.

hata kodu: sec_error_unknown_issuer sorunu çözümü;

  • Hata kodu: sec_error_unknown_issuer  hatasının nedenlerinden en önemlisi bilgisayar saat / tarih hatalı olmasıdır. Bunun için bilgisayarın saat ve tarih ayarlarını kontrol ediniz eğer ileri veya geri kalması varsa saati ve tarihi güncelleyin.
  • https:// uzantılı sitelerin SSL Sertifikasını ücret karşılığında satın aldıkları için süreleri bitmiş olabilir. Bu nedenle ücret ödenip süreyi uzatmadılar ise site bağlantınız güvenli değil sorunu yaşatabilir. Bunun için giremediğiniz sitenin ssl sertifikasını sorgulayabilirsiniz. “sslsorgulama.com” adresi üzerinden sitenin ssl sorgulamasını yapabilirsiniz.
  • Hasarlı sertifika dosyaları nedeniyle de yapabilir. cert8.db dosyası zarar görmüş ise https:// uzantılı siteler bağlantı sorunu yaşatabilir. Menü > Yardım > Sorun giderme kısmından mozilla tarayıcılar için bir sorun giderici’yi çalıştırarak deneyebilirsiniz.
  • Uyarı görmezden gelebilirsiniz.

Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemlerinde bu sorun aynı şekilde yaşanabilmektedir.  Benim bu konuda ayrıca yazdığım konuyu inceleyebilirsiniz. Bağlantınız Güvenli Değil konusunda çözüm yollarını tekrar denemek sureti ile çözüm bulmaya çalışacağız.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Son adımlarda tarayıcının yer imlerinin yedeğini alıp tarayıcılara reset atmak fayda edebilir mi? tartışılır fakat çözüm yolu olarak da yapılacağı diğer forum sitelerinde bahsedilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın