Sponsorlu Bağlantılar

Bağlantınız Gizli Değil Hata ve Çözümleri

10.176 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Tayyib

Soru Sor : Merhaba Adem Hocam Bende böyle bir hata problem çıkıyor Youtube gireceğim zaman Bağlantınız Gizli değil ( Net::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALİD ) hatası alıyorum İnternet üzerinden araştırdım bir sonuç bulamadım yardım eder misiniz ?

Bağlantınız Gizli değil Hatası

Bu sorunda belirtildiği gibi Saldırganlar www.youtube.com sitesinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor ( örneğin,şifreler , mesajlar veya kredi kartı bilgileri ) .bir takım yazıları görebilirsiniz.

Çoğu Web sayfaları SSL göre şifrelenerek bağlantı kurarlar SSL bir güvenli bağlantı sertifkasyonudur. Sayfaların adres yerinde yeşil bir şekilde https Bağlantılarınız güvenli bir şekilde şifrelenerek bağlanırlar.

Bu hatanın çözüm yollarını kısa bahsedeyim . İlk önce bilgisayarınızın , tablet veya akıllı cihazlarınızın saat ve tarih durumunu kontrol ediniz tarih saat durumunuzu güncelleyin . Eğer bu durum sık sık rastlanıyor ise bilgisayarınızın bios pili ile ilgili olarak sıkıntı vardır bunu değiştirmeniz gerekecektir.

Bilgisayarınızda yüklü programları kontrol ediniz. Spam programlar yani isteğiniz dışında yüklenen programları kontrol ediniz eğer bunlar var ise kaldırınız. Bu spam programlar güvenliğinizi tehdit edebilir. Bu hatalar genelde xp kullanımında olmakla beraber diğer işletim sistemlerinde görülmektedir.

Bilgisayarınızda trojen , malware gibi yazılımları kontrol etmek için Anti Malware programı ile genel bir derinlemesine tarama yaparak kontrol ediniz.

Bilgisayar > C: > Windows > System32 > drives > Etc içine giriniz. buradaki Host Dosyasını notpad olarak açınız. içindeki sizin yönlendirme yapmadıysanız buradaki içerikleri siliniz.

Birde Bilgisayarınızda Güvenlik Duvarı veya AntiVirüs programları da bu hatayı çıkaracağını unutmayınız bunları pasif ederek tekrar bağlantıyı deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bağlantınız Gizli Değil Hata ve Çözümleri (12 Yorum)

Yorum Yaz

 1. hocam çok teşekkür ederim herşeyi denedim olmadı sizin sayenizde yaptım çooook teşekkür ederim 2gündür uğraşıyorm

 2. Hocam hepsini denedim ama hiç biri fayda etmedi Allah rızası için şuna bir el atın ya bütün yolları denedim hots sildim Anti Malware 3 defa tarattım cleanmastar gibi vs virüs programları ile de tarattım saati değiştirdim güncelledim aklınıza gelebilecek her türlü yolu yaptım ama olumsuz sonuç aldım lütfen e-posta yolu ile bana ulaşır mısınız Rica ediyorum :(

 3. Hayırlı akşamlar. Okulun kendi internetiyle bağlandıgimizda istisnasız tüm bilgisayarlarda bu sorun ortaya çikiyor. Ayni bilgisayara kendi telefonumun internetini bagladigimda sorunsuz bir şekilde web sitelerine giriyor. Acaba sıkıntı modemde mi
  ?

  • arkadaşım modem ayarlarında ve filtreleme ile ilgili olarak görünen bir sıkıntı olabilir.. Bilgisayarların mac adreslerine filtreleme yaptıklarında bağlantıları engelleyebilirler telefonun mac adresi muhtemelen kayıtlı olmadığı için girişlerde sıkıntı çekmeyebilirsiniz.

 4. hocam bende bütün söylenenleri yaptım saat host nebileyim yapılması gereken herşey neyse harfi harfine denedim olmadı lütfen yardıma ihtiyacım var

 5. Arkadaşlar Eğer Avast Kullanıyorsanız Devre Dışı Bırakın Ve Malwarebytes Anti Malware Kurun. Tekrardan Avastı Devre Dışı Bırakın Malware ile taratın “Scan Now” Tuşuna basın Tarama Bitene Kadar Avast Kapalı Dursun Sonra Avast Yine Kapalı İken 1 Kere Googleye girin daha sonra hata almaşsınız.

 6. hertürlü şeyi denedim olmuyor. youtube bağlantınız güvenli değil çıkıyor.
  bu sorun youtube downloader dan birşeyler indirdikten sonra oldu.
  hots.dns.saat/tarih tarayıcı sıfırlama sistem geri yükleme gibi herşeyi denedim olmadı .diğer bütün sitelere rahat giriyorum.virüs programı yok kaldırdım.her şey kapalı evin pencerelerini bile kapadım açılsın diye olmuyor …
  lan google bu bana yapılırmı ? şuan youtube nin kıymetini çok iyi anlamış durumdayım bundan sonra youtube ye iyi davranacağım:))

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın