Sponsorlu Bağlantılar

Hangi Adsl Modem Almalıyım..| Modem Tavsiyesi | Hangi Modem İyi

4.435 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem , Telefon hattınızdaki digital verileri analog verilere , analog verileri ise digital değerlere çeviren Modulation-demodulation baş harflerinden oluşan bir cihazdır. Bu konuda Geniş Açıklayıcı Konu başlığı için Modem nedir konusunu inceleyebilirsiniz. Bu konumuzda ise Hangi Modemi tercih etmeliyim , Modem Tavsiyesi konuları üzerinde duralım .

Modem tercih edeceğiniz zaman bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Modemi ilk önce kablolu mu veya   kablosuz mu kullanacaksınız  buna karar vermeniz gerekecek. Eğer kullandığınız oda müsait ise yeriniz uygun ise kablolu bağlantı kullana bilirsiniz. Ama Modem bir başka yerde bilgisayarınızı başka yerde kullanacak iseniz çevri görüntüsü kirlilik olmasın diyerek kablosuz modeme geçebilirsiniz.

Kablosuz Modem ise bir çok kriterleri olacaktır. Bunlar nelerdir kısaca göz atalım , Kablosuz modemin konulduğu , bulunduğu ortam , Kablosuz modem anten dbı , hangi amaç ile kablosuz modem kullanacaksınız , oyun oynamak için ise genelde benim tavsiyem kablolu bağlantı kullanmanızdır , çünkü kablosuz bağlantılarında kesintiler olabilir vs. vs bunları göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Peki Sizce Hangi Modem Tavsiye Edersiniz ?  bunu yorum bölümünden yaparak bu yazımı okuyacak olan diğer arkadaşlara fikir sahibi olabilirler.

Peki Alacağınız Modemler’de Hangi Şartların olması gerekmektedir ?

* Modem ve Router olarak ikisini bir arada kullana bileceğiniz Modemleri Tercih Ediniz .

* En önemlisi Yüksek Çekim Gücüne sahip Modemleri Tercih Ediniz.

* Kolay kurulum arayüzlü modemler her zaman ev kullanıcıların işine yarayacaktır.

* 5 Dbi Az olmamak şartı ile Modem Antenlere sahip olmalıdır.

* Port Sayısı önemlidir yani bilgisayarınıza bağlayacağınız Ethernet kartı ( J-45 ) yuvası  4 adet işinizi görecektir fazlalaştıracak iseniz Switch atabilirsiniz .

* 300 Mbps Bağlantı hızının altında olmasın.

* Adsl – Adsl2 – Adsl2+ Özelliklerini Desteklesin.

* 802.11n , 802.11g , 802.11b bağlantı bağlantı türüne Dikkat etmeliyiz.

* Fiyatla Tercihleriniz Fazla uçmasın iyi modem alacağım diye fazla paralar vermeyiniz.

* Kalın Duvarlarınız var ise Modem Yetersiz geleceği için Access Point kullana bilirsiniz.

* Mahalle Tesisatlarının da Fiber Destek olup olmadığını kontrol ediniz

 

UzmanTv Modem Tavsiyesi ;

Peki Piyasada Bulunan En iyi Modemler Hangisidir ?

Piyasada En iyi modemler tavsiye üzerine Zyxel , Airties , Linksys , Asus , Tp-Link Modemler en çok kullanılan Tercih edilen ve Tavsiye edilen modemler olarak görünmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Hangi Adsl Modem Almalıyım..| Modem Tavsiyesi | Hangi Modem İyi (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. airtiesin ürününü almıştım öok önerdiler ama hiç memnun kalmadım gittim değiştirdim bir ay önce. zyxel vmg3312b10a kullanıyorum muhteşem bir ürün herkese tavsiye ederim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın