Sponsorlu Bağlantılar

Aramalarda Sitenizin Yanında Profil Gösterme.!

405 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Aramalarında Web sitenin yanında kişilerin profil resimleri denk gelmiştir  . Merak etmişliğiniz olmuştur profil resmi nasıl çıkıyor diye  ayrı bir havalası olan bu merak edici konuyu birde ben irdeleyelim dedim.

Google Arama motoruna bir kelime yazdığınızda karşınıza gelen web sitelerin bazılarının önünde profil resimleri denk gelmiştir. bunun nasıl yapıldığını aşağıda sıralı bir şekilde inceleyelim ;

1-  İlk önce Size ait bir Google+ hesabınızın olması lazım çünkü buradaki profil resmi arama sonuçlarınız da çıkacaktır. Hesabınız yok ise https://plus.google.com/ adresimden kendinize bir hesap oluşturun.

2- Kendinize bir Google+ hesabı oluşturduğunuz da pofil adresini https://plus.google.com/+ademocutcom/posts  olarak göreceksiniz bu benim adresim siz kendi isminize göre düzenleme yapabilirsiniz. Burada ID adresinizi düzenlendik den sonra ID aresimiz +ademocutcom şeklindedir.

3- Sizin Id Adresiniz https://plus.google.com/ıdadresiniz/posts  ıd adresiniz yazan yer size ait olandır.

4- “< link href=”https://plus.google.com/ıdaresiniz/posts” rel=”author” />”   başta ve sondaki tırnak işaretleri olmadan

5- Şimdi Google+ Plus Adresinizi Web Sitesinizin Header.php bölümünü açıyoruz.  ve Head Bölümüne bu kod yerleştiriyoruz.

Bunun Bir Örnek Videosunu Site Favicon için yaptığımız video için izleyebilirsiniz. favicon kodunu head bölümüne yerleştirmiştir. yukarıdaki kodları ise aynı favicon’da olduğu gibi head bölümüne yerleştireceksiniz.

Tags- Etiketler ;

Google Arama Sonuçları , Google+ plus , Profil Resimi , Web site , Nasıl , google search

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın