Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem Nedir ve Kriterleri Nelerdir?

1.260 views
Sponsorlu Bağlantılar

Modülasyon + Demodülasyon kelimelerin baş harflerini almıştır. uzak mesafelerdeki sayısal veriyi göndermek teknik açıdan mümkün olmadığı için gönderilecek veri sayısal biçimlerini Analog ( Modülasyon) çevirerek gönderir.

Bu Gelen analog sayıları sayısal çevirme işlemine  Demodülasyon yapar. Modemler Usb ve Pcı – Rj-45 bağlantı noktalarıyla bağlanabilirler.

Üç Çeşit Modem çeşiti vardır : 

Diak-Up ( çevirmeli) – Kablo Modemler – ADSL ( Asimetrik sayısal Abone ) Modemler.

Günümüzde modemler ; yönlendirici geçit yolu , firewall – dhcp gibi ağ cihazlarını da barındırırlar. üzerilerine de değişik sayılarda port bulunur bu portları artırmak için hub veya switch de kullanılır.

 

Modem Nasıl Bağlanır Grafik Şema ile 

modem nasıl bağlanır

 

 

 

Modem’deki Kriterler ; 

Alacağınız Modemlerde kaç bilgisayar kullanacağını ileride kullanıma göre port sayısını göz önünde bulundurun. port sayısı kaç adet bilgisayar bağlanacağını gösterir. eğer port sayısı yetmezse hub veya Switch kullanılır buda maliyet artırır.

modem port sayısı

 

 

Kullanacağız modem’de Kablolu ve Kablosuz mu kullanacaksınız ilk önce bunu gözden geçirin. Kablosuz modem demek arada wriless bağlantı ile bilgisayarınız ile evin yada yayının çektiği her yerden bağlanmanız demektir. kablo zahmetinden kurtulmuş olursunuz . aynı zamanda bu modemlerde kabloluda bağlanabileceğini unutmayın.

 

modem bağlantı kriterleri

modem nedir, modem çeşitleri hakkında sizlere gerekli olan bilgileri vermeye çalıştık, sizinde bu konuda bilgi aktaracağınız konular için yorumlar bölümüne bırakabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın