Sponsorlu Bağlantılar

{Güncel} ekran kartı ısısı nasıl ölçülür

2.896 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın performansını doğrudan etkileyen donanım parçalarından biri olan ekran kartı ( gpu ) işlemci tarafından işlenen bilgileri anakart üzerinden ve oradan grafik kartı‘na aktararak buradan ise monitöre aktarmaktadır. Ekran Kartı ne kadar iyi bir kart olursa performans da o kadar iyi olacaktır , eğer sıkıntı bir kart kullanıyorsanız ekranda donmalar , çizgiler vb. sorunlar ile karşılaşa bilirsiniz.

Bilgisayar Donanım parçalarının performansını etkileyen etmenler ise toz ve ısıdır . Eğer bir donanımlardan biri fazla ısınıyorsa  o donanım kendini güvene almak için bilgisayarı yeniden başlatacaktır. Bununla birlikte aşırı ısınan ekran kartı veya diğer parçalar takılma , donma veya sık sık yeniden başlama ( reset ) sorunu yaşatacaktır.

gpu-z

Bilgisayarınızda fazla sorunlar ile karşılaşıyor veya ekran kartının ısındığından şüpheleniyorsanız. Ekran Kartı Isı değerlerini ölçmek gerekecektir.

Ekran Kartı Isısı Nasıl Ölçülür?

donanımlardan anlıyorsanız ve ekran kartının ısı ölçümünü yapabilmek için piyasada bir çok programdan destek alabilirsiniz. Benim tavsiye , önereceğim bu alanda en iyi program olarak GPU-Z kullanabilirsiniz.

Bu program ile ekran kartı bilgilerini öğrenebileceğiniz gibi , sıcaklık değerini ,  ekran kartı marka ve modelini gösteren güzel bir programdır. Bilgisayarın ekran kartı sıcaklık ölçümünü bununla yaparak değerlere ulaşabilirsiniz. Bilgisayar Donanım Isı Değerlerini Öğrenmek için Buradan..! ulaşabilirsiniz.

Isı değerlerine göre müdahale edebilirsiniz. Ekran kartı fazla ısınıyor ise hissedilir derecede performans düşüşü yaşayacaksınız. Bunun önüne geçebilmek için gpu işlemcisi üzerine soğutucu fan ilave edebilirsiniz. Termal macun kullanabilirsiniz. Ekran kartı marka ve modeli ati , nvidia gibi markalar için hiç fark etmeyen programı kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ekran kartı sıcaklık , ekran kartı sıcaklık değerleri , ekran kartı çalışma sıcaklığı , ekran kartı sıcaklığı nasıl ölçülür , ekran kartı performansı nasıl ölçülür , ısı değeri ne olmalı , ekran kartı ısısı nasıl ölçülür , mainboard , nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın