Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’dan Android Cihaza Nasıl Format Atılır?

23.666 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konu anlatımında farklı bir soruya cevap arayacağız. Telefonunuz yavaşladı veya virüsler nedeni ile sıkıntılar çekiyorsanız fabrika ayarlarına geri dönmeyi isteyebilirsiniz. Fabrika ayarlarına yani sıfırlama yaparak bir nebze çözüm sağlamış olursunuz diyelim.

Bu konumuzda bilgisayara bağlı android cihazlara format nasıl atılır? konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağım . Normalde android format atmak için cihaz üzerinden sıfırlama yaparak bu işlemi gerçekleştirilir. bilgisayara usb ile bağlı iken nasıl format atılır? Aslında bilgisayara bağlı cihazlara sıfırlama yapılamıyor ama şu şekilde yapmak mümkün eğer bazı olumsuz koşullar nedeni ile örnek dokunmatik ekranı bozuldu ekrandan müdahale edemiyor iseniz bilgisayar ile cihaz arasında senkronize eden programlar aracılığı ile ekran kontrolü sağlayan uygulamalar ile telefonu bilgisayar üzerinden kontrol ederek format atabilirsiniz.

uzaktan kontrol

Samsung Kies ;

samsung telefonlarda android tabanlı işletim sistemi kullanan cihazlara kablosuz ağ ile bağlanarak veri eşitleme ve içerik kontrollerini yapabilirsiniz. Bu uygulama cep telefonlarını güncel tutabilirsiniz , maillerinizi kontrol edebilirsiniz tam ekran uygulamaları kontrol edebilirsiniz kısaca telefonu bilgisayar üzerinden kontrol etmenizi sağlayan bir yazılımdır.

EveryWAN Remote Support Personal Edition ;

bu program ile windows , android tabanlı tablet , pda , telefon vs. cihazları bilgisayar üzerinden kontrol etmek için  kullanabilirsiniz . Sistem adminleri, yazılımcılar uzank masaüstü programlar ile bağlanarak akıllı cihazlarınıza uzaktan müdahale ederek sistem arızalarını gidermek için kullandıkları son günlerin popüler programlarından biridir.

Pocket Controller ;

everywan gibi çalışma prensibi olan programda usb bağlı cihazları uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Bunun üzerinden dokunmatik kalem gibi fare hareketleri ile kontrol edebilirsiniz.

Bu kontrol programları sayesinde telefona format atma veya fabrika ayarlarına geri getirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

android format atma , fabrika ayarlarına geri getirme , sıfırlama android , bilgisayardan kontrol etme , formatlama , sıfırlama nasıl yapılır , bilgisayar üzerinden kontrol , uzaktan kontrol programı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayar’dan Android Cihaza Nasıl Format Atılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. merhaba huavei g301 modeli teli hiç açamıyorum recovery mod dahil acaba pc ile kontrol edip fabrika ayarlarını nasıl yüklerim yardımcı olurmusunuz hangi yolu izlemem gerekir ?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın