Yazılım

Flash sürücünüze Geri Dönüşüm Kutusu nasıl eklenir

Flash sürücünüze Geri Dönüşüm Kutusu nasıl eklenir

Merhabalar, bu konumuzda Flash bellek sürücüsüne geri dönüşüm kutusu nasıl eklenir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bir başka bilgisayarda çalışırken, dosyaları depolamak veya kopyalamak için bir Flash sürücü kullanıyorsanız Flash disk içinden silinen dosyalar bilgisayarın çöp kutusuna girmektedir. Extra güvenlik veya gönül rahatlığı istiyorsanız Usb bellekten silinen dosyaların bellek içinde geri dönüşüm kutusuna isteyebilirsiniz.

Bunun için üçüncü parti yardımcı program ile Flash bellek içinde oluşturacağınız “Çöp kutusu” içine silinen dosyalarınızı taşıyabilirsiniz.

Bu yardımcı program iBin yardımcı programdır. Bu programı indirerek flash sürücüsünden ibin.exe dosyasını çalıştırın ve artından Windows + Delete tuşuna basarak dosyaları siliniz.

Bu kısayol tuşuna bastığınızda Windows işletim sisteminin geri dönüşüm kutusuna gitmesi gerekirken Flash sürücü içindeki “Flash Bellek Geri Dönüşüm Kutusu” göndermektedir.

Bu program çalışırken iBin bildirim alanı simgesi aracılığıyla “Özel Seçenekler” açarak ayarları değiştirmektedir.

iBin programını indirmek için “https://sourceforge.net/projects/ibin/” adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

Bu program tarafımızdan test edilmedi o yüzden program kurulumu öncesinde virüs programları ile kontrol edilerek yükleyin.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Flash bellek “Geri dönüşüm kutusu” oluşturma hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL