Sponsorlu Bağlantılar

Deamon Tools Lite Nedir – Nasıl Yüklenir ve Kullanılır?

2.116 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazım’da Deamon Tools Lite hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. ilk önce Deamon Tools Lite Nedir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

Deamon Tools Lite Nedir ?

Deamon Tools Lite  Sıkıştırılmış İmaj dosyalarını yani bu imaj dosyaları ne dersek başta İSO kalıbı , .bin Dosyaları gibi Dosyaları bilgisayarımızın okuya bileceği şekli ile Sanal Sürücü oluşturarak Bu imaj dosyalarını açmamızı sağlan yazılımdır.

Bu Konuyu bir daha açarsam basit örnekleme yaparsak ; Bir Windows kurulum Cd elinizde mevcut bilgisayarınızın bu bu kurulum cd okuya bilmesi için Bir Cd sürücüsüne ihtiyaç olacaktır fiziksel olarak  cd sürücüsüne taktığınızda cd içerisindeki dosyaları okumamızı sağlar buraya kadar her şey normal şimdi Bu kurulum Cd ‘yi İSO kalıbına çevirdiğiniz elimizde bir sıkıştırılmış bir iso dosyası var bilgisayarımız bunu nasıl okuyacak ? bilgisayarımızın bunu okuya bilmesi için bir Sanal Sürücü ihtiyacı vardır işte Deamon Tools Lite bu görevi gerçekleştirir.

Bilgisayarınıza kuracağınız Deamon Tools Lite ile bilgisayarınızda dört adet  kadar Sanal CD sürücü açabilir yada kapata bilirsiniz.

Buraya kadar Deamon Tools Lite Nedir bunun hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Deamon Tools Lite bir çok avantajı olmasına rağmen en iyi avantajı ise bilgisayar Fiziksel Sürücüden daha fazla okumasıdır. Cd sürücüsüne göre sessiz olması  , cd sürücün de güce ihtiyaç olacağı için bilgisayarınız batarya ile çalışıyor ise tasarruf sağlar.

Deamon Tools Lite Nasıl Yüklenir ?

Deamon Tools Lite Bilgisayarımıza yüklemek için ilk önce Deamon Tools Lite programını buradan indirelim. Unutmayınız bilgisayarınızdan her yükleyeceğiniz programı ilk önce güvenlik amaçlı Anti Virüs yazılımları ile taratmanız da fayda vardır. Programı bilgisayarınıza indirdik den sonra şimdi geldi kurulumuna ve kullanımına ;

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın