Sponsorlu Bağlantılar

websearch.searc-hall.info arama motorunu kaldırma

393 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen Websearch.searc-hall.info arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu konuya başlamadan önce biraz ön bilgi sunmak istiyorum. Websearch.searc-hall.info gibi buna benzer arama motorları Deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcı etkiler tarayıcının yapısını değiştirerek sizi bu arama motorlarına kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu arama motorlarını nasıl kaldırırız bu iş için iki farklı yol deneyeceğiz ilki manuel olarak el ile registry kayıtlarını temizleyerek diğeri ise program kullanarak bununla ilgili olarak aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.

1-Adım ( Registry ) kayıtlarını temizleyerek ;

Bilgisayarımızın Kayıt defteri ( Registry ) kayıtlarını el ile temizleyeceğiz bunun için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Websearch.searc-hall.info arama motoru için uygulaya bilirsiniz uygulama metot aynıdır.

 

2-Adım Program ile Kaldırma ;

Bilgisayarımızdaki  Websearch.searc-hall.info uzantılarını Adw Cleaner programı ile kaldıracağız. Bilgisayarımıza yüklediğimiz bu program ile kayıt defterini temizlik yapacağız programı kullanmadan önce diğer çalışan programlar var ise bunları kapatmakta fayda vardır.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?


Bilgisayarımızda bu program ile tarama yaptık dan sonra bilgisayar resetleyerek yeniden başlayacaktır. daha sonra bilgisayar da silinen kayıtlar hakkında size kısa bilgi verecektir.

adw

 

Bilgisayarım yeniden başladık dan sonra bilgisayar da yüklü olan explorer – yandex – chrome – Mozilla tarayıcıların özellikler bölümüne gireceğiz bunu teker teker uygulayacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef kısımda görünen uzantıları Websearch.searc-hall.info kaldıracağız. Unutmayınız bunu tüm tarayıcılar da kaldıracağız . Daha Sonra son olarak Google yada Bir Başak siteye ana sayfayı ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın