Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Aramada beni kimler bulabilir Ayarı Nasıl Yapılır

4.722 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda Facebook Sosyal Ağını kullananlar için Sizi B ağ üzerinde arayanlar yada Google üzerinde arama yapanlar için Arama ( Search ) sonuçlarında çıkmamak için gerekli ayarların nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğim.  Facebook üzerinden kayıtlı telefon numarası ile e-posta adresi ile arama yaptıklarında yada Arama motorlarında çıkmak istemiyor iseniz gizliliğinize önem veriyor iseniz bu ayarları yapmanız gerecektir.

Ayarlar > Gizlilik Sekmesinden adımları takip ederek Aramada Beni Kimler Bulabilir bölümüne giriyoruz.  Bu bölümde sizi üç seçenek sunuluyor.

Facebook’ta Kayıtlı e-posta adresini aratarak seni kimler bulabilir ? ; 

Örnek vererek açıklamak gerekirse siz facebook kayıt olmak için bir e-posta kullandınız bu e-posta adresini de normal mailleriniz için kullanıyorsunuz birine bir mail attınız kişi bu mail adresini facebook arama yerine yazar ise sizin arama’da profilinizi görecektir o zaman e-posta adresini kimlerin yaptığı aramalarda görüneceğini ayarlaya biliyorsunuz. Herkes – Arkadaşlarımın Arkadaşları – Arkadaşlar olarak ayarlaya bilirsiniz.  buradaki ayar arkadaşlarınız olarak ayarlayabilirsiniz.

Facebook’ta Kayıtlı telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir ?

Facebook’da kayıt sırasında Telefon Numarası verdiğinizde burada ayarlarda gizleme olmadığı sürece telefon numarası yazarak arama sonuçlarında çıkabilirsiniz o zaman telefon numarası gizlemeniz gerekecektir. Burada aynen Herkes – Arkadaşlarımın Arkadaşları ve arkadaşlar olarak seçenekte siz Arkadaşlarım olarak ayarlaya bilirsiniz.

Diğer Arama Motorlarının Zaman tüneline bağlantı vermesini istiyormusunuz ? 

Burada Google arama motoru yada diğer arama motorlarına isim soy isim yazdığınızda facebook adresini de vermektedir o zaman buradaki ayarları da kapatarak sonuçlarda görünmeye bilirsiniz.

Böylece Bu ayarları yapılandırdığınız da arama sonuçlarında görünmeyeceksiniz ve profiliniz görünmeyecektir. evet – hayır seçeneğini hayır olarak ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Facebook Aramada beni kimler bulabilir Ayarı Nasıl Yapılır (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın