Sponsorlu Bağlantılar

iso dosyası nedir / nasıl hazırlanır?

5.621 views
Sponsorlu Bağlantılar

iso dosyası nedir?

Bu konumuzda iso nedir, iso dosyası nasıl hazırlanır? hakkında Bilgi vereceğim ; iso dosyası  yada iso kalıbı Cd Standartları olan iso 9660 dosyası olabilir bire bire görüntüsüdür.

Bunu Biraz daha açarsak, Elimizde Windows 10, Windows 8 yada Windows 7 kurulum cd olsun bunu iso dosyasına nasıl çevrilir? bu cd’nin bire bir görüntü olacaktır.

yardımcı iso programları sayesinde bunu cd gibi görmemize yarayacak hatta bilgisayarımızda CD-DVD sürücüsü olmasın bu iso programları sayesinde iso Dosyasını Bu programlar sayesinde CD gibi görmemize yarayacaktır. Bunu sizler için hazırladığım video izleme imkanı bulacaksınız bu video da Bir dosyayı iso kalıbı olarak kayıt edeceğim ve bu iso dosyasını Cd de gibi nasıl çalışılacağını göstereceğim.

Bir Başka Örnek verecek olursam Kurulum Cd sini iso dosyasına çevirme sanal makine da kurulum için bu kalıbı kullanabilirsiniz , yada cd ile yedeğini iso halince saklayabilir. Gerektiğinde iso Dosyalarınızı CD olarak tekrar yakarak kullanabilirsiniz. Sizler için Hazırladığım video izleyerek daha geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kullanacağımız iso programının Adı “http://www.gezginler.net/indir/poweriso.html” adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz. Aşağıdaki video’da iso dosyası nasıl hazırlanır? bunu sizlere anlatarak sizde aynısını uygulayabilirsiniz. 

iso dosyası yapma ;


kurulumu cdyi iso çevirme, veya herhangi bir dosya, klasörü iso yapma gibi bir çok dosyaları iso kalıbına çevirebilirsiniz. iso yazdırma için farklı farklı yazılımların olduğunu söylemek gerekebilir. Bizim verdiğimiz program PowerİSo programıdır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

iso dosyası nedir / nasıl hazırlanır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. simdi mac os x syteme windods 8 yuklicem yanliz bir yerde ttikandim iso goruntusu istemekte bunu nasil yapicagim acaba?yardimci olursaniz sevinirim..su videodan bakabilirsiniz nerden tikandigimi..

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın