Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızdaki Açık Kapıyı ( Port ) Nasıl Kapatırız…?

535 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarların , programların veri alış verişi yapabilmesi için açılan bir kapıdır. Port Nedir bunun hakkında Geniş Bilgi için konuyu buradan inceleye bilirsiniz. Bilgisayarımızdaki programların bağlantı noktaları bu portlar üzerinden birbirleri ile haberleştiği için bunlarda üzerinden bilgisayar korsanları bu açık portları kullanarak sıza bilirler.

Bu açık portlar tehlikeli olabileceği için her an bilgisayarınıza bir korsan tarafından sıza bilirler. Kapısı açık olanın gelen gideni çok olur mantığı göz önünde bulundursak sizde bilgisayarınızdaki açık kapıları tespit ederek bunları kapatmamız gerekir peki Açık portları nasıl kapatırız ?

Bunun için ufak bir yazılım ile bu işi çözebiliyoruz. Bu programın ismi Currports  program sayesinde bilgisayarımız üzerindeki açık portları tespit ederek açık portları kapatabiliriz.

Currports programı Bilgisayarınızı detaylı olarak taratarak açık portları tespit ediyor.Kapalı portları ise isteğe göre açabiliyorsunuz.

 

View / HTML Report / All Items yolunu takip ederek listelenen tüm port’ları, View / HTML Report / Selected Items yoluyla ise yalnızca seçtiğiniz port’u HTML sayfasına raporlaya biliyorsunuz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın