Sponsorlu Bağlantılar

driver_irql_not_less_or_equal hatası nasıl düzeltilir?

542 views
Sponsorlu Bağlantılar

driver_irql_not_less_or_equal  hatası genelde Ram kaynaklı,Ana Kart driverleri , yada ekran kartı driverlerinin uyumsuzluğundan kaynaklı olarak  driver_irql_not_less_or_equal mavi ekran hatası olarak karşınıza çıkar. Bir Driver uyumsuzluğu olduğu için mavi ekran hatası veren bu sorun genelde Ram Bellek kaynaklı da olabilir.Peki Bu hatayı nasıl düzeltebiliriz.

İlk önce Bilgisayarımızı kapatarak Elektrik irtibatını keselim  , Kasa içinde statik elektriği boşalttık dan sonra Ram Bellekleri yuvasından çıkarak slot yerlerini silgi ile silelim ve yerlerini değiştirerek takarak tekrar deneyelim. Birde Ramleri test etmek için ramları tek tek takarak’da deneyebiliriz.

Ekran Sürücülerinin Eski Driverleri var ise bunları kaldırınız ve yeniden güncelleyiniz. Bilgisayarınızın Anti virüs yazılımlarını işletim sistemine uygun olup olmadığını kontrol ediniz.  driver_irql_not_less_or_equal hatası program çakışmasından kaynaklı olma ihtimalini de bu arada unutmayalım.

driver_irql_not_less_or_equal mavi ekran hatasını çözümü için umarım yardımcı olabilmişimdir dileği ile …

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın