Sponsorlu Bağlantılar

Modeme port nasıl açılır?

1.394 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda Port açma işleme nasıl olur bunun hakkında bilgi vereceğim. Bu işleme Başlamadan önce Port Nedir bundan bahsedeceğim ilk başta ; Port Bilgisayarların iletişim kurabilmeleri bağlantı yapabilmeleri veri aktara bilmeleri izin fiziksel ve sayısal olarak yollara ihtiyaç vardır. Fiziksel olarak Serial Portlar ve Pareler portlar vardır bunlara yazıcılar yada scanner gibi donanımlar bağlanarak bilgisayarlara veri aktarır birde bunun yanında Sayısal portlara ihtiyaç duyulur örnek veriyorum bunlarda Uzak Masa üstü bağlantıları yapabilmek için 3389 port numarasını kullanırlar  internet bağlantıları 80 veya 81 portunu Ftp bağlantıları için 21 portunu kullanırlar işte bu bağlantı iletişim vyolarına Port Adı Verilir.

adsl modemde port nasıl açılır?

Bu konumuzda uzak dan bir bağlantı yapabilmek yada bir internet sitesini bilgisayarımızda yayınlamak için bilgisayarımıza bağlananlar için modem’den port açmayı göstereceğiz.

Uzak Masaüstü bağlantı yapabilmek için 3389 portunu nasıl açarız bunu göstereceğim. Yada aynı video ‘da bir site yayınlayacağız bilgisayarımıza gelecek ziyaretçilerin ulaşabilmeleri için 80 portunu açmamız gerekir peki bunu Nasıl Açarız , işte bunu Modem’den gerçekleştiriyoruz. Modem’den port nasıl açılır bunu sizler için Hazırlayacağım video ile izleyebilirsiniz.

Örnek :

Uzak Masaüstü Bağlantısı ile Bilgisayarımıza bağlanacağız. Bunun için Uzak masaüstü bağlantı portunu açmamız lazım . Bağlantı Network kartımızın iç ip adresini tanıtmamız lazım yani uzakdan gelen bir ip adresi 192.168.1.5 bilgisayarımıza bağlanacak bunun için bu bilgisayara yönlendirme yapacağız.

192.168.1.5 > 3389 portu için


Arama Tags & Etiket ;

modeme port açma , port nasıl açılır , port açma, adsl modeme port açma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın