Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Bilgisayar Uzmanı Nasıl Olunur?

1.589 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Hüseyin

Soru Sor ; Merhaba hocam ben 16 yaşında bilişimde ilerlemek isteyen birisiyim bana kendimi ne konuda hangi programlarla geliştire bileceğim hakkında bilgi verir misiniz teşekkürler .

Bilgisayar Uzmanı Nasıl Olunur?

Merhaba Hüseyin kardeş , bilişim üzerinde ilerlemek istiyorsanız ilk önce bu konuda isteğinizin olması gerekmektedir daha sonra sabır ve azim olması gerekir. Bu konulara başlarken bilgisayar açıp kapatmanız yeterli daha sonra sabırla kendinizi bu konu üzerinde geliştirebilirsiniz. Ben ilk başlarda bir yazılım için kursa gittim bu kursu tam anlamı ile devam etmedim yarıda bıraktım ama az buçuk bir şeyler öğrendim bilgisayar hakkında daha sonra market satılan bir bilgisayar kitabı almıştım bununla format nasıl atılır bir konusunu okumuştum evde kendi deneyim ile ilk formatımı kendim atmıştım daha sonra bu kitapta yazılanları bilgisayarımda deneyerek kendimi az buçuk bilgisayar üzerinde geliştirdim.

Tabi bu bana yeterli değildi , evde işten kalan boş vakitlerimde internet de bilgisayar form sitelerinde bilgisayar üzerine paylaşılan ipuçlarını bilgisayarımda deneye deneye geliştirdim. Daha sonra Belediyenin Bilgisayar kurslarına giderek işletmenlik üç aylık hem kendimi geliştirdim hemde elimde artık milli eğitim onaylı bir sertifikam oldu bu çok önemli ileride memur filan olduğunuzda işe yarayabilir.

Burada da bilgi üzerine bilgi katarak ilerleyemeye devam ettim. Daha sonra belli bir süre işsiz kaldığım için işkur’un iş eğitimleri adı altında bilgisayar  kurusuna gittim bu tam altı ay sürdü burada Sistem ve Ağ Uzmanlığı konusunda eğitim altım ve bu benim için altın bir yıl oldu burada bilmediğim bir çok konularda eğitimler altım Microsoft Sertifikalı hocalar vardı hepsi ile aram iyi olunca hepsinden bir şeyler kaptım.

Burada WMware diye bir sanal bilgisayar ile tanıştım bu program ile server kuruyoruz bilgisayarlar kuruyoruz bunların hepsi sanal olmak üzere tüm konuları bunların üzerinde deniyoruz artık bundan sonra tüm bilgisayar üzerinde yapılacak denemeler program yüklemelerini filan artık bununla deniyordum gerçek fiziki bilgisayarıma zarar vermeden buradan yararlandım halada bunun üzerinde çalışmakta ve eğitim videolarını Sanal bilgisayar üzerinden çekmekteyim. Neyse bu kurs sonucunda birinci olarak bitirdim ve buradan da Milli Eğitim Sertifikalı bir diplomam oldu . Hocalarım gereği üzerine Ankara’da Bilge Adam Kurslarında Microsoft Sınavlarına girdim burada sınavları başarılı bir şekilde verdim ve Microsoft Onaylı Microsoft Certifed Professionel ve Microsoft Certifed System Administrator olarak iki belgeye sahip oldum. Bu belgeler tüm Dünya üzerinde geçerlidir. Son olarak şuan Hala bilgisayar form sitelerinde gezinmekteyim ve kendi eğitim videoları ve konularımı hazırlayıp https://www.ademocut.com kişisel blog sayfamda yayınlamaktayım. Sizde kendinizi geliştirmek istiyor iseniz Bu işin okullarını tercih ederek bu yolda ilerlemiş olursunuz. Eğer ki bu konuda başka soruların olursa yardımcı olurum. sizin kendinizi hangi bilişim dalı üzerinde yoğunlaşmanız önemli , yazılım ayrı bir dal , sistem uzmanlığı ayrı bil dal vs. vs. gibi. Tşkler.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın