Sponsorlu Bağlantılar

Getsearch arama motoru nasıl kaldırılır?

917 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome de varsayılan arama motoru getsearch olmuş bunu bir türlü değiştiremiyorum. değiştirmeye kalktığımda yönetici tarafından denetleniyor ve bir türlü arama motorunu değiştirmeme izin vermiyor? konusu üzerinde çözüm yolu arayacağız.

Bu tür arama motorları genel olarak bilgisayar yüklenen programları dikkatsiz ve bilinçsiz bir şekilde yüklemeden kaynaklı olarak bilgisayarın tarayıcısına bulaşır . tarayıcıları gasp eder ve tarayıcı ana sayfasını değiştirir siz her kullanmaya kalktığınızda sizi başka sitelere yönlendirir veya bu tür arama motorlarını kullanmaya zorlar.

tarayıcıya yerleşmiş ve kaldırılması zor olan getsearch arama motoru sizi “spacesearch.ru” sayfasına yönlendirebilir o yüzden şimdi bu arama motorunu nasıl kaldırırız bunun çözümünü arayacağız.

Çözüm 1 ;

Bilgisayarımıza Google Chrome Temizleme Aracı  https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/” bilgisayarımıza yükleyelim bu program ile tarayıcımıza bulaşan virüsler , hijackers ve tarayıcı gasp virüslerini silelim. Bunun faydası olmaz ise aşağıdaki yöntemi deneyeceğiz.

Çözüm 2 ;

Bilgisayarımızdaki Gizli dosyaları görünür hale getirelim , eğer gizli dosyalar nasıl görünür hale gelir bunun için aşağıdaki video izleyerek uygulayabiliriz.

Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Hale Getirilir? 

Gizli dosyaları görünür hale getirdikten sonra şimdi aşağıdaki adımları izleyelim. Bilgisayar > C: > Windows > System32 > GroupPolicy > Machine klasörü  siliyoruz. Bunun için aşağıdaki video izleyiniz.


Bilgisayarımızdan bu machine klasörünü sildikten sonra Google Chrome Eski Fabrika ayarlarına geri getirelim ve işlemi sonlandıralım.

Arama Tags & Etiket ;

Getsearch nasıl silinir , Getsearch nasıl kaldırılır , Getsearch temizleme , Getsearch kurtulma , Getsearch arama motoru temizleme , remove spacesearch.ru , remove getsearch

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın