Sponsorlu Bağlantılar

Format Sonrası Görünmeyen Harddisk ( HDD ) Geri Getirme

8.961 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Format sonrası bilgisayarım içerisinde görünmeyen Hdd Bölümleri ile ilgili biraz açıklama yapacağım. Bilgisayarımıza yeni bir harddisk eklediğimizde yada format attığımız zaman Bilgisayarımızdaki harddisk iki veya daha fazla bölümlere ayrılmışken siz sadece işletim sisteminin olduğu C: bölümünü görürsanız bir ayar ile diğer görünmeyen Harddisk bölümlerini geri getirebilirsiniz. Bunu Nasıl Yapabiliriz ?

Bunun için Bilgisayarım üzerine gelerek Faremiz sağ tuşu ile özellikler bölümüne giriyoruz.

bilgisayarım Yönet

Yönet yazan kısıma girdiğiniz karşınıza bir Yönetim Konsolu açılacaktır.

Disk Yönetimi

 

Bilgisayar Yönetimi Konsolu ile Sol tarafda yeşil Renkli şaretli kısımda olduğu gibi Disk Yönetimi yazan bölümüne giriyoruz. Burada Bilgisayarımızdaki mevcut Diskleri burada göreceksiniz. Bilgisayarım içerisinde bakıpda görmediğiniz bölümlerin hepsi burada yer alacaktır. Burada görünmeyen Ham Bölümünü Yeni Basit Birim oluşturacak şekilde faremizin sağ tuş özelliği ile biçimlendiriyoruz. Bu konuda Bilgisayarımıza yeni Harddisk nasıl eklenirde bulunan video size yardımcı olacaktır. Konuyu içincelemek için buradan gidebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın